בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
פלילים ומשפט 
אב שביצע מעשי סדום בחמש בנותיו נידון ל-12 שנות מאסר 

אב שביצע מעשי סדום בחמש בנותיו נידון ל-12 שנות מאסר

 
פלילים ומשפט |
 

הרכב של שלושה שופטים בבית המשפט המחוזי בחיפה גזר 12 שנות מאסר בפועל על תושב חיפה שתקף מינית חמש משש בנותיו במשך שנים מאז שאלו היו בנות 4. האב סיפר כי ביצע את המעשים מכיוון שהותקף מינית בעצמו כשהיה ילד. הבנות ביקשו להקל על עונשו של האב וטענו שמאסר ארוך יקשה עליהן למצוא שידוך ולשקם את משפחתן

 
 
 
 
 
 
 
 
 

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר היום (חמישי) 12 שנות מאסר בפועל ושנתיים מאסר על תנאי על אב לשמונה מחיפה שהורשע בשורה של עבירות מין שביצע בחמש מבנותיו מאז שאלו היו בנות ארבע. הנאשם, בן 55, הורשע בשישה אישומים בעבירות מין במשפחה לאחר שבמשך שנים ביצע את המעשים בחמש משש בנותיו ולאחר שהפרשה נחשפה על ידי מטפל עובד סוציאלי קליני, אליו פנה האב.

 
ילדה דתייה. הבנות סיפרו שיתקשו למצוא שידוך
 ילדה דתייה. הבנות סיפרו שיתקשו למצוא שידוך 
 צילום: GettyImages/אימג'בנק 
 

תחילת הפרשה כאשר הנאשם פנה אל אותו מטפל וחשף בפניו את המעשים. המטפל, מתוקף תפקידו וחובתו על פי דין, חשף את הפגיעה המינית. לאחר שהודה הורשע האב במעשי סדום בנסיבות אינוס בקטינה מתחת לגיל 14, מעשה מגונה בנסיבות אינוס (ריבוי עבירות), מעשי סדום בנסיבות אינוס ומעשים מגונים לשם גירוי, סיפוק או ביזוי מיני בקטינה בת משפחה מתחת לגיל 16.

 

בתסקיר קצין המבחן, סיפר הנאשם כי במשך שבע שנים, מאז היה בן חמש, התגורר עם משפחתו בדרום אמריקה שם נאנס על ידי ילדים בשל מוצאו היהודי. לדברי הנאשם, בעקבות הפגיעה המינית בו, נטה לפתח פנטזיות מיניות חריגות שהלכו והתעצמו עם השנים עד לכדי הפגיעה בבנות. תסקיר הערכת המסוכנות בעניינו, קבע כי רמת המסוכנות המינית שלו הינה גבוהה לטווח הארוך.

 

עם תחילת המשפט, הודה הנאשם כי לא היה מסוגל לשלוט על הדחף המיני ולדחות את סיפוקו, בעיקר כאשר אשתו הייתה במחזור החודשי, ופנה לשם כך "לבנותיו ומצא סיפוק לצרכיו". 

 

 

הבנות המותקפות טענו: האב חסר לנו

 

השופטים התייחסו בגזר הדין למכלול שיקולים בהם הפגיעה המינית בילדותו, פניית רב הקהילה ובנותיו להקלה בעונשו. רב הקהילה ביקש שלא להחמיר עם הנאשם מכיוון שבנותיו יתקשו עקב כך למצוא שידוך, לשקם את חייהן וחיי משפחתן. כמו כן, גם הבנות שחוו את הפגיעה המינית כתבו לבית המשפט וביקשו להקל עם אביהן. במכתבים, שנכתבו בכתב ידן, הם ציינו כי הן סולחות לאביהן ומתגעגעות אליו.

 

שלושת השופטים יוסף אלרון, משה גלעד ומנחם רניאל, ציינו בגזר הדין כי המחוקק ראה חומרה יתרה כשמדובר בעבירות מין במשפחה, בפרט וכי הנאשם פגע מינית בבנותיו תוך שהשתמש בהן לסיפוק גחמותיו המיניות לאורך השנים. "הנאשם הפך את בנותיו לכלי לסיפוק יצריו המיניים בכל עת שלא יכול היה לבוא אל רעייתו משום היותו מאמין, אשר נאסר עליו לקיים יחסי מין עם אשתו בעת היותה בנידה. משכך, בא אל בנותיו בהיותן ילדות קטנות וניצלן מינית כבדרך של שיגרה", כתבו השופטים.

 

הם הוסיפו: "בנות המשפחה במקרה זה שמרו במשך השנים על קשר של שתיקה. במקרה זה, חשיפת הפרשה הוסיפה על סבלן של בנות המשפחה". השופטים ציינו כי התחשבו גם בטענות הבנות כי המסגרת המשפחתית התרופפה, כי הן נקלעו לקשיים כלכליים, סובלות מהיעדר דמות אב ולנוכח המסגרת החברתית הן מצויות בקשיים בהקמת תא משפחתי.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by