בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הוגש חלקו השני של דו"ח מבקר המדינה 
 
 
חדשות נענע 

הדו"ח, שהוא חלקו השני של הדו"ח לשנת 1999 בחן את עבודת הממשלה ומוסות ממשלתיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
היום (רביעי) הותר לפרסום דו"ח מבקר המדינה, אליעזר גולדברג. הדו"ח מספר 50 ב` הוא המחצית השנייה של הדו"ח לשנת 1999. הדו"ח מצייר תמונה מקיפה של ליקויים ועבירות בעבודת הממשלה ומוסדות ממשלתיים רבים. המבקר אומר כי "רשויות הביצוע במדינה שנדרשות לספק שירותים לתושבי המדינה, ולדאוג לרווחתם, אינן פועלות כתזמורת המנגנת נעימה אחת, תוך הרמוניה בין הכלים השונים המנגנים בה, אלא ככלי נגינה אשר כל אחד מהם משמיע את מנגינתו הוא".

הדו"ח מצא עיוותים רבים במימוש תוכניות לקידום ערי הפיתוח. המבקר קובע כי שיקולים לא ענייניים עמדו בעת מימוש התוכניות וכי הטבות לא הגיעו במלואן לתושבים שהיו זכאים להן, "כספים לא נוצלו והפערים הגדולים נותרו למרות ההשקעות הגדולות". ראש עיריית אופקים אמר לגלי צה"ל כי "הדו"ח הוא תעודת עניות חריפה מאוד לכל ממשלות ישראל". "תמיד מאשימים את ראשי העיירות" הוא הוסיף.

הדו"ח מתייחס גם לנושא מי השתייה. בדו"ח נקבע כי מי השתייה החיוניים כל כך מצויים בסכנת זיהום שהולכת ומחריפה וכי ישי חשש כי מקורות המים ילכו ויתכלו. בדו"ח נכתב כי מי המוביל הארצי מזוהמים, ומסנן שהתקנתו תמנע את הזיהום לא הותקן עדיין למרות שכבר לפני תשע שנים הוחלט על ההתקנה. מי התהום של ישראל מצויים בסכנת זיהום מחומרים כימיים ומחומרים מסרטנים, עם כי כיום מרבית הבארות עומדים בתקנים.

נושא נוסף בדו"ח הוא התקשורת הסלולרית. המבקר אומר כי לחץ ציבורי הוא שהוביל לפעולת הרשויות נגד הקמת אתרי שידור ללא היתרי בנייה ונגד הסתרת מידע על מיקום האתרים. המבקר קובע כי הליכי ההקמה של מתקני השידור הקיימים התבצעו ללא תיאום בין הרשויות ותוך הפרה חוזרת ונשנית של חוק התכנון והבנייה.

המבקר בדק גם חלוקת התמיכות במועצה הדתית בירושלים. הבדיקה העלתה כי בשלוש שנים האחרונות חילקה הנהלת המועצה יותר מ-20 מיליון שקלים למאות עמותות בניגוד לחוק.

המבקר בדק ומצא רמת מוכנות נמוכה של מערכת הבריאות בארץ למקרה חירום. הדו"ח קובע כי צפוי מחסור ברופאים בשעת חירום ובשעת פיגוע תתקשה מערכת הבריאות לתפקד. ממשרד הבריאות נמסר לגלי צה"ל כי "הממצאים אינם חמורים כפי שהם מוצגים בתקשורת".

המבקר בדק גם שלוש נציגויות של ישראל בארצות הברית. בבדיקה נמצא כי ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, ביקר בניו יורק במאי ובספטמבר 98`. הדו"ח מעלה, כי "כמעט כל הנלווים לשני הביקורים האלה התגוררו בחדרי מלון שמחירם 280 דולר ללילה". עם זאת, מזכיר הממשלה, דני נווה, מנכ"ל משרד ראש הממשלה, משה ליאון, ומנכ"ל משרד החוץ, איתן בנצור, התגוררו בסוויטות שמחירן 700 דולר ללילה. במלון התגוררו גם השגריר לאו"ם, דורי גולד, והקונסול הכללי, "אף כי דירות השרד שלהם סמוכות למלון".

מבקר המדינה, אליעזר גולדברג, אמר כי עדיין לא סוכם אם ואלו ממצאים יועברו ליועץ המשפטי לממשלה. בנוגע לחומרת הדו"ח אמר המבקר כי "יש דברים שצריך להשאיר לציבור לשפוט בעצמו".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by