בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
משפט לוקרבי: הנאשמים טוענים לחפותם 

משפט לוקרבי: הנאשמים טוענים לחפותם

 
 
חדשות נענע 

במשפט, שהחל היום, נאשמים שני קציני מודיעין לוביים בפיצוץ מטוס פאן אם מעל לוקרבי בסקוטלד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שני הלובים, שנאשמים בפיצוץ מטוס פאן אם מעל לוקרבי, כפרו בהאשמות נגדם כי רצחו 270 אנשים בפיצוץ המטוס. עבדל בסט עלי מוחמד אל מגרחי, 48, ואל אמין קליפה פהימה, 44, שני קציני מודיעין לוביים הצהירו על כך היום (רביעי) בפתיחת המשפט שצפוי להמשך יותר משנה.

בבית המשפט הסקוטי שהתכנס באופן חריג בהולנד, על מנת לאפשר לשניים משפט הוגן, הוקראו שמותיהם של אזרחים ערבים, שההגנה טוענת כי הם אלה שעומדים מאחורי פיצוץ המטוס. בין השמות שהוקראו גם שמותיהם של חברים בארגון הטרור "החזית העממית לשיחרור פלשתין" וארגון פלשתינאי נוסף.

העדות הראשונה במשפט נשמעה מפי ריצ`ארד דוסון, פקח תעופה בנמל התעופה הית`רו. בהמשך צפויים להעיד גם פקידים בכירים ברשות התעופה האזרחית, קציני משטרה ותושבים מלוקרבי.
 
  
 
קרובי הנספים באסון הגיעו להולנד על מנת לעקוב מקרוב אחר המשפט שמתנהל תחת אבטחה אדוקה. בית המשפט נבנה במיוחד למשפט זה בבסיס חיל אוויר אמריקאי לשעבר והנאשמים יושבים בתוכו מאחורי זכוכית חסינת כדורים.

שטח בית המשפט הוכרז בצעד יוצא דופן כשטח בריבונות סקוטית. את המשפט ינהלו ארבעה שופטים ללא חבר מושבעים. לוב הסכימה שהמשפט יערך בהולנד הניטרלית לאחר שנים של קיפאון בהן סרבה לוב להסגיר את השניים ונפגעה קשות מסנקציות כלכליות שהוטלו עליה. 

ידיעות קודמות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by