בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ברזיל: אלפי פועלים מפגינים 

ברזיל: אלפי פועלים מפגינים

 
 
חדשות נענע 


תנועת 'מחוסרי האדמה' ממשיכה את המהומות ואת ההנחלות במבנים ממשלתיים במטרה לזרז את הרפורמה האגררית. בממשלה מסרבים להמשיך את המשא ומתן כל עוד הפועלים מפגינים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

אלפי פועלים מחוסרי אדמות פרצו השבוע לבנייני הממשלה בברזיל, המדינה המאוכלסת ביותר באמריקה הלאטינית, בניסיון לשכנע את הרשויות לזרז את הרפורמה בחלוקת האדמות.

מפגינים מתנועת מחוסרי האדמה המשיכו להתקהל בבניינים ציבוריים והניפו שלטי מחאה כגון: "אי קיום רפורמה אגררית היא אי דמוקרטיה". הפגנות אלו הן חלק מהפגנות שמתרחשות ב20 מדינות מתוך 26 בברזיל ואשר הסתיימו במעצרים רבים ואף במקרה מוות של פועל אחד.

בממשלה מתעקשים לא להמשיך במשא ומתן כל עוד פועלים מהאירגון מתנחלים בבניינים ציבוריים. אבל ראשי הארגון הסוציאלי אומרים כי ההפגנות ימשכו עד שהממשלה תתיחס ברצינות לטענות המפגינים. "הממשלה חייבת להמשיך במשא ומתן איתנו בזמן שנמשכות ההפגנות ולא להתחמק", אמר גיים דה אמורין, דובר התנועה, "הפועלים רוצים לראות את הממשל פועל למען הרפורמה".

הקרב סביב נושא האדמות בברזיל בה 3 אחוזים מתוך 167 מיליון התושבים מחזיקים ב66 אחוזים מכלל האדמות החקלאיות, הפך לאחרונה לנושא הבוער ביותר. העימות החריף כאשר המשטרה החלה להגיב באלימות נגד פועלים שפלשו לאדמות שבעלותן לא ידועה.



 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by