בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הרפורמה - תגובות 

הרפורמה - תגובות

 
 
חדשות  נענע

כצפוי ביקורת על דו"ח בן בסט נשמעת הן מספסלי האופוזיציה והן מחברים בקואליציה. רן כהן: השכבות החלשות יישארו חלשות ופגועות

 
 
 
 
 
 
 
 
 

הבוקר הציג משרד האוצר את דו"ח בן-בסט לרפורמה במס וכצפוי, תוך זמן קצר החלו להשמע קולות המתנבגדים להמלצות הדו"ח. במסיבת עיתונאים שכינס הבוקר בעקבות פרסום הדו"ח, אמר יו"ר הליכוד, ח"כ אריאל שרון, כי הוא מתנגד לחלק גדול מהמלצות הדו"ח בשל מה שהגדיר כ"המלצות אנטי-חברתיות". שרון הוסיף כי הוא בהחלט תומך ברפורמה במס אך לא מהסוג שהוצג ע"י משרד האוצר היום. חברת הכנסת לימור לבנת הצטרפה גם היא למבקרים והעריכה כי ההצעה לרפורמה לא תעבור את אישור הכנסת.

במפלגת העבודה הגיבו לדברים שנאמרו בליכוד ואמרו כי הליכוד ישב במשך 3 שנים בשלטון והביא על ישראל את המיתון הגדול ביותר מזה 30 שנה, אבטלה גואה ופערים חברתיים חמורים. בהודעת מפלגת העבודה נאמר כי "מוטב שהליכוד ואנשיו, שלא קראו את פרטי הרפורמה, יפסיקו להטיף מוסר לממשלה השואפת לצדק חברתי, צמצום פערים והזדמנות שווה לכולם".
 
 
אולם גם בקואליציה אין, בשלב זה, הסכמה מלאה עם הרפורמה הקרבה. שר התעשייה והמסחר, רן כהן, נוטה להתנגד לרפורמה במערכת המיסוי במתכונת שהוצגה. לדברי השר, בתוכנית אין הטבות ואין כל שיפור לשכבות החלשות שיישארו חלשות ופגועות גם לאחר ביצוע הרפורמה. כהן מתנגד בין השאר למיסוי קרנות ההשתלמות ולביטול חצי נקודת זיכוי במס לנשים עובדות.

יושב ראש ועדת הכנסת לשוק ההון, אבי יחזקאל, אומר כי דו"ח בן בסט יתרסק על מפתן הכנסת.
מגלי צה"ל נמסר כי יחזקאל אומר שהדו"ח "בלתי עביר" כמקשה אחת ויש לאמץ רק חלקים מהדו"ח שעליהם יש הסכמה רחבה כדוגמת מיסוי שוק ההון.
עוד אומר יחזקאל כי אם יהיה ניסיון לאשר בכנסת את הדו"ח כולו יהיה גורלו כגורל קודמיו והוא ייגנז.

ההסתדרות יוזמת שיבושים במשק, במה שמוגדר כצעד ראשון נגד הפגיעה בעובדים בהמלצות ועדת בן בסט.
יושב ראש ההסתדרות, ח"כ אמיר פרץ, הודיע כי ביום ראשון תופסק העבודה בין השעות עשר לאחת עשרה לפני הצהריים לשם אסיפות הסברה ומחאה .

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by