בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תושבי הצפון יצאו מהמקלטים 

תושבי הצפון יצאו מהמקלטים

 
 
חדשות  נענע

למרות שגם הבוקר ירה החיזבאללה טילי קטיושות נוספים לעבר הגליל המערבי ואצבע הגליל. לפחות פצוע אחד ונזק רב לרכוש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תושבי הצפון קיבלו הערב (שישי) את הוראת צה"ל לצאת מהמקלטים ולחזור לשגרת חייהם הרגילה. הערכת צה"ל כרגע היא שהמשבר הנוכחי עם החיזבאללה תם ולשני הצדדים אין עניין להסלים את המצב ביניהם.

מוקדם יותר היום נורו מטחי קטיושות לעבר הגליל המערבי, קריית שמונה ואצבע הגליל. מטח קטיושות נורה סביב השעה 09:00 אל הגליל המערבי. טיל קטיושה פגע באזור מגורים וגרם נזק לארבעה בתים ולכלי רכב.

מקול ישראל נמסר כי פגיעות של טילים במקומות אחדים גרמו לשריפת חורש.

מאצבע הגליל נמסר, כי נורו שני מטחי קטיושות אל האזור, כולל מטח נוסף לעבר קריית שמונה. נמסר על נזק למערכת החשמל וסוכנות אי.פי מדווחת כי אדם אחד נפגע ונגרם נזק לבתי מגורים, סופרמרקטים ומכוניות.

מספר קטיושות פגעו גם ביישוב שלומי, ונמסר על נזק לרכוש ומספר תושבים שנפגעו ופונו לטיפול רפואי.

ארגון החיזבאללה לקח על עצמו את האחריות למטחי הקטיושות הבוקר והוסיף כי מדובר ב"אזהרה לישראל לבל תמשיך בפעולות האלימות שלה בלבנון".
 
 
ראש הממשלה, אהוד ברק, כינס בצהריים את הקבינט המדיני-ביטחוני, בכדי לדון בירי הקטיושות היום. לא דווח על החלטות מיוחדות שקיבל הקבינט.

ראש עיריית קרית שמונה וראש מועצת מטולה אומרים, כי צה"ל צריך לפגוע בלבנונים פגיעה מתמשכת, ואין די בפעולה שהייתה הלילה. חיים בר-ביביי, ראש עיריית קרית שמונה, אמר כי בכוונתו לפנות בצורה מסודרת את עירו, כדי לאפשר פעולה ממושכת של צה"ל.

סגן שר הביטחון, אפרים סנה, אמר הבוקר, קודם שנורה מטח הקטיושות הנוכחי, כי אם חיזבאללה ימשיך בירי, תגיב ישראל ותעלה למדרגות גבוהות יותר.

בשעות האחרונות שורר שקט באזור, אולם כאמור, נקראים תושבי הצפון, שירדו אתמול בערב למקלטים, להמשיך ולשהות במקלטים ובחדרי הביטחון מחשש לירי נוסף של טילי קטיושה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by