בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש עיר חדש ללונדון 

ראש עיר חדש ללונדון

 
 
חדשות  נענע

ליבינגסטון, המועמד העצמאי, עקף בקלות את מועמדי השמרנים והמפלגה הליברלית, בה היה חבר בעבר. מבוכה לטוני בלייר שפעל נמרצות נגד בחירתו של ליבינגסטון

 
 
 
 
 
 
 
 
 

קן ליבינטסטון, המועמד העצמאי לראשות העיר לונדון, נבחר ברוב מוחץ אתמול, בבחירות הישירות הראשונות לראשות העיר.

ליבינגסטון זכה בלמעלה מ- 750 אלף קולות, אחריו מסתרך נציג הקונסרבטיבים עם קצת מעל 550 אלף קולות, והרחק מאחוריהם מועמדי מפלגת הלייבור והמפלגה הדמוקרטית-ליברלית.

ניצחונו של ליבנגסטון, חבר לשעבר במפלגת הלייבור ואיש שמאל מובהק, מהווה מכה קשה לראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר, שיצא כנגד לבינגסטון במהלך השנה האחרונה, ובעיקר מרגע שהסקרים הראו כי הוא עומד להביס את שאר המתמודדים בקלות רבה כל כך.

פרשני הבי.בי.סי מעריכים כי לפחות שליש ממצביעי לבינגסטון הם מצביעי לייבור שהצבעתם עבור המועמד העצמאי מהווה הצבעת מחאה כנגד בלייר וממשלתו הנחשבים ריכוזיים למדי.

רק כשליש מבעלי זכות הבחירה הצביעו בפועל. ההערכות הן כי רבים ויתרו על אקט ההצבעה עצמו לכשהיה ברור שלבינגסטון כובש את ראשות העיר, כשהסקרים האחרונים מורים כי התמיכה בו עולה על חמישים אחוזים. בשל אחוז ההצבעה הנמוך קיבל בסוף לבינגסטון כ- 38 אחוז מהקולות.

לאחר ההכרזה על זכייתו אמר לבינגסטון כי "המתמודדים שמרו על יושר וכבוד אמיתי. אני רוצה להביע את הערכתי הרבה לדרך בה הם הלכו".

בלייר עצמו אמר לאחר היוודע תוצאות הבחירות כי הוא עומד לשוחח עם לבינגסטון, אולם עמדותיו כלפיו לא השתנו. "חשוב שנעשה את כל שביכולתנו לוודא כי אנו פועלים לרווחת לונדון ולרווחת הלונדונים. אנחנו מקבלים את אחריותנו לכך".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by