בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב: אין ראיה לכך שישראל צותתה לבית הלבן 

ארה"ב: אין ראיה לכך שישראל צותתה לבית הלבן

 
 
חדשות  נענע

במסגרת הפרשה חשוד עובד חברת "אמדוקס" כי הפעיל קו דיגיטלי לישראל דרכו הועברו במשך ארבע שנים שיחות מאובטחות סודיות מהבית הלבן וממוסדות ממלכתיים אחרים. אשתו של האיש - עובדת ב"מוסד". ה-:'FBI' ניהלנו חקירה במשך שנה, אך לא מצאנו הוכחות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האף.בי.איי חקר בשנה האחרונה חשד כי ישראל צותתה במשך ארבע שנים לקווי טלפון בבית הלבן, אך החקירה הסתיימה ללא אפשרות להוכיח כי ישראל אכן ביצעה את המעשים. למרות זאת, בארצות הברית מביעים חשש כי הפרשה תפגע ביחסים עם ישראל.

גורמים בכירים מעריכים כי הפרשה תשמש את הממשל בהמשך הפעלת הלחץ על ישראל לביטול עסקת הנשק עם סין. ההערכה היא כי פרסום הפרשה, כמו גם הפרסום לאחרונה, על טיל ישראלי שכמעט ופגע בספינת קרב אמריקנית, מטרתם להפעיל לחץ על ישראל על מנת שתבטל את העסקה עם סין.

בפרשה הנוכחית, על פי החשדות שפורסמו במגזין אינסייט האמריקאני, הציתותים נעשו לקווים מאובטחים בבית הלבן עצמו ובמוסדות מרכזיים אחרים כדוגמת משרד המשפטים.

הציתותים, כך על פי החשד, נעשו באמצעות עובד של חברת אמדוקס הישראלית, הפועלת בשיתוף פעולה עם חברת בל אטלנטיק. בל אטלנטיק היא החברה שהתקינה את קווי הטלפון המאובטחים בבית הלבן ובמוסדות הנוספים.

בעקבות הפרסום בעיתון, הוציא האף.בי.אי הודעה לפיה החקירה לא הצליחה להוליד דבר והיא נסגרה מחוסר ראיות.

גם דובר הבית הלבן פרסום הודעה ולפיה לא ידוע כי גורם כלשהו הצליח לחדור למערכת הטלפונים של הבית. עם זאת, גורמים בממשל האמריקאני אמרו לכתבי המגזין שחשף את הפרשה כי הנשיא קלינטון כבר תודרך בפרטי החקירה.

מארק רגב, דובר שגרירות ישראל בוואשינגטון, סירב להתייחס לחקירת האף-בי-איי, אך אמר כי הפרסום ב"אינסייט" בנוגע לפעולות ביון ישראליות בוואשינגטון הוא חסר שחר. אמש הצטרפו להכחשות גם דוברי משרד ראש הממשלה ומשרד החוץ, שהדגישו כי "ישראל אינה מרגלת על אדמת ארצות הברית ולא נגד ארצות הברית בכלל".

החוקרים חשדו כי בכיר בסניף סנט לואיס של אמדוקס הפעיל קו דיגיטלי שהיה מחובר ישירות לישראל, וממנו, כך על פי הפרסום, ניתן היה לצותת לכל שיחה בבית הלבן, כולל שיחות נתונים שהועברו במודם. אשתו של העובד - עובדת בארגון המוסד הישראלי ופועלת תחת דרכון דיפלומטי.

החקירה התנהלה במשך קרוב לשנה, ובמהלכה נעצר האיש. בביתו אכן התגלה קו דיגיטלי שכזה. מעבר לכך, לא נמסרו פרטים נוספים בפרסום במגזין.

חברת אמדוקס עוסקת באספקת שירותי בילינג (חיוב ממוחשב) עבור שירותים סלולריים וטלפוניה, והיא נסחרת בבורסה של ניו יורק (NYSE). דובר מטעם החברה מסר לרשת חדשות פוקס כי החברה לא ידעה על כל חקירת אף.בי.איי, וכי הסיפור נודע לה מפרסומים בתקשורת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by