בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עוד פאשלה במחלקת המדינה בארה'ב: שני מחשבי מחברת נעלמו 

עוד פאשלה במחלקת המדינה בארה'ב: שני מחשבי מחברת נעלמו

 
 
חדשות  נענע

זו הפעם השלישית בה נתקלים אנשי המחלקה בבעיות של אבטחת מידע. לפי כשנה התגלה ציוד ציטוט בחדר הישיבות של המחלקה, לפני חודשיים נעלם מחשב נייד עם חומר מסווג, השבוע - נעלמו שני מחשבים נוספים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שני מחשבי מחברת נוספים נעלמו ממחלקת המדינה בארה"ב, אך הפעם, למרבה המזל, לא אוחסנה במחשבים אינפורמציה מסווגת - כך הודיע דובר מחלקת המדינה.

החוסר של שני המחשבים התגלה בזמן ספירה של ציוד המחשבים הנייד במחלקה. ספירה, שהפכה לשגרה לאחר שלפני כחודשיים נעלם מחשב נייד שהכיל חומר מסווג ביותר.

אחד מהמחשבים שנעלמו השבוע, שייך למחלקה לתכנון מדיניות הממוקמת באותה קומה בה ממוקם משרדה של מדלן אולברייט, מזכירת המדינה. לא ידוע מהיכן נלקח המחשב השני.

מדובר במצב מביך מאוד עבור מחלקת המדינה, שבשנה שעברה אף התגלה בחדר הדיונים המרכזי שלה ציוד לציתות שיחות. אז הואשם בדבר דיפלומט רוסי. אלא, שתופעת חוסר המודעות ל"ביטחון שדה" חוזרת זו הפעם השלישית.

אולברייט עצמה תדרכה השבוע את צוות משרדה וחזרה והדגישה את הצורך באבטחה מוגברת יותר בבניין תוך שימת לב מוגברת גם מצד העובדים.

עם זאת, דובר המחלקה ניסה להמעיט בחשיבות המחשבים שנעלמו. "מדובר כאן בתפוח ובתפוז, אנחנו מדברים על שני מחשבים בצבעים שונים לחלוטין. קורה שציוד נעלם, כמו לדוגמא טלוויזיה, בבניין כל כך גדול. אלפי העובדים כאן לא באמת שומרים על הציוד במהלך כל הלילה".

סוכנות "רויטרס" מציינת כי על פי הנוהג בממשל האמריקאני, כאשר ציוד "נעלם", האחראי עליו משלם מכיסו על רכישת הציוד מחדש. 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by