בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
האיי.אר.איי : מתפרקים מנשקנו 

האיי.אר.איי : מתפרקים מנשקנו

 
 
חדשות  נענע

בצעד מפתיע המהווה פריצת דרך משמעותית לתהליך השלום בצפון אירלנד הודיע האיי.אר.איי כי הוא מתפרק מנשקו מרצון, ויעמיד את מחסני הנשק לפיקוח

 
 
 
 
 
 
 
 
 

בצעד המהווה פריצת דרך בתהליך השלום בצפון אירלנד, הודיעה המחתרת האירית, האיי.אר.איי, על החלטתה להתפרק מנשקה.

בהודעה נאמר כי הארגון מחויב לפרוק הנשק וכי הוא עומד לעשות זאת בדרך שתבטיח שלא ייעשה בו שימוש אחר לרעה, ויאפשר למפקחים על פרוק הנשק לערוך בדיקות תקופתיות במחסנים שבהם יישמר.

לארגון היה חשוב להראות שהוא יקבע את התנאים והעיתוי להתפרקות מנשק ולכן ראשיו עמדו על כך שהדבר ייעשה בפיקוח וועדה עצמאית, שבראשותה יעמדו נשיא פינלנד לשעבר, מאתי אהטיס, ומי שהיה המזכ"ל של הקונגרס הלאומי האפריקאי, סיריל רמפוזה.

הבי.בי.סי מדווח כי נשיא ארה"ב, ביל קלינטון, אומר שהוא מאמין כי החלטת האיי.אר.איי לאחסן את נשקו מהווה פריצת דרך לתהליך השלום בצפון אירלנד. בשיחה עם גרי אדאמס, מנהיג הזרוע הצבאית של הארגון, השין פיין, אמר קלינטון "מדובר ביום טוב במיוחד. השמרנים צריכים עדיין לקבל זאת, אבל הרעיון לאחסן את כלי הנשק ולאפשר ביקורת על כלי הנשק המאוחסנים מהווים, לדעתי, דרך לשני הצדדים להשיג המטרות המוצהרות".

שעות אחדות בלבד לפני מסירת הודעת האיי.אר.איי, הצהירו ראשי ממשלות בריטניה ואירלנד על החלטתם להכניס שינוי בהסכם על עתיד צפון אירלנד ולדחות את התאריך הסופי לפירוק המחתרות מנשקן ליוני 2001, בניסיון להבטיח שכל תהליך השלום לא יתמוטט בשל העובדה שלא הושגה די התקדמות בפירוק המחתרות מנשקן.

הודעת האיי.אר.איי התקבלה בברכה על ידי כל הגורמים המרכזיים באזור. דיוויד טרימבל, מנהיג המפלגה הפרוטסטנטית הגדולה בצפון אירלנד, הגדיר את שינוי משמעותי ופריצת דרך. השר הבריטי לענייני צפון אירלנד, פיטר מנדלסון, קידם בברכה את הודעת האיי.אר.איי, והביע תקווה שבעקבותיה אפשר יהיה לחדש את פעילות העצרת שנבחרה לנהל את עניני צפון אירלנד בשבועות הקרובים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by