בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נזקי וירוס האהבה בישראל50: מיליון שקל 

נזקי וירוס האהבה בישראל50: מיליון שקל

 
 
חדשות  נענע

חברות רבות לא היו מבוטחות למקרה של הפסד כספי במקרה של קריסת מערכות המחשב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברות ישראליות המחוברות לרשת האינטרנט הפסידו סכום של כ-50 מיליון שקל מהתקפת הוירוס "I Love You". היקף הנזקים נובע מאובדן שעות עבודה, שנגרם עקב קריסת מערכות מיחשוב קריטיות בארגונים, ומעלות שעות העבודה שהושקעו באיתור וניקוי הוירוס. כמו כן הושקעו ויושקעו שעות עבודה רבות בניסיון לשחזר קבצים שנמחקו ולא היה להם גיבוי. כך על פי ניתוח שערכה חברת "אינשורטק" העוסקת בניהול סיכונים וביטוח בתחום האינטרנט.

לדברי אילנית פסח, מנכ"ל אינשורטק: "התקפת הוירוס חשפה חברות ישראליות לסכנה של וירוסים הגורמים נזקים כבדים המופצים במהירות, תוך יכולת מינימלית להתגוננות. חברות ישראליות השקיעו במהלך סוף השבוע עשרות אלפי שעות עבודה בשיקום מערכות מחשוב שקרסו ואיתור נזקים אפשריים נוספים. בעוד שמול נזקים פיזיים חברות מבוטחות, הרי שכנגד ההפסד הכספי מקריסת מערכות המחשב החברות לא יפוצו ויספגו נזק של מיליוני שקלים".

בעוד שעסקים "קלאסיים" ( לא עיסקי אינטרנט) מבטחים את כל פעילותם כנגד נזקים כלכליים העלולים להיגרם להם כדבר שבשגרה, הרי שבתחום האינטרנט מדובר בנושא חדש, שבימים אלה המודעות אליו גוברת והוא הופך מקובל יותר. בעוד שבתחום העסקי "הקלאסי" החשיפה לבעיות אלו הייתה נמוכה יחסית אם בכלל, הרי שבתחום האינטרנט מדובר בנושא חדש המצריך גישה מיוחדת לטיפול בו.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by