בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
צה"ל נערך לנסיגה מוקדמת מלבנון  

צה"ל נערך לנסיגה מוקדמת מלבנון

 
 
חדשות נענע 

הגופים בצבא, העוסקים בנושא, קיבלו אתמול הוראה להאיץ את ההכנות לנסיגה לקראת אפשרות שהדרג המדיני יורה על הקדמתה, זאת לנוכח ההסלמה האחרונה בצפון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צה"ל החל השבוע להאיץ את היערכותו לקראת נסיגה מדרום לבנון. בצה"ל נערכים לאפשרות כי הדרג המדיני יחליט לבצע את הנסיגה לפני יולי. סגן הרמטכ"ל, האלוף עוזי דיין הורה אתמול (ראשון) לכל גופי המטה בצה"ל, העוסקים בנסיגה מלבנון, לזרז את ההכנות כך שניתן יהיה להקדים את הפינוי במידה וכך תחליט הממשלה. בין העבודות שעל הצבא לסיים לפני הנסיגה: עבודות מיגון לאורך הגבול והכנות פינוי המוצבים בשטח לבנון, צה"ל כבר החל לפנות ציוד כבד מהמוצבים.

ההסלמה בשבועיים האחרונים בגבול הצפון, העובדה כי ישראל מתקשה ליצור מאזן הרתעה חדש בצפון כל עוד צה"ל יושב בדרום לבנון והחששות בנוגע להמשך תפקודו של צד"ל הם שגורמים לצה"ל להעריך כי הסיכו להקדמת הנסיגה הוא גבוה.

אמש אמר האלוף עוזי דיין בראיון לערוץ 1 כי בדיונים שערך בצה"ל הדגיש כי על הצבא להיות מוכן לנסיגה לא יאוחר מיולי, ויתכן שאף מוקדם יותר. הרמטכ"ל עצמו אמר כבר במספר מקרים כי אם המצב בלבנון יסלים, יצטרך הצבא לשקול אם להמליץ לדרג המדיני להקדים את יציאת צה"ל משם.


 
 
ראש הממשלה, אהוד ברק טרם החליט לגבי מועד הנסיגה. קצינים בכירים ממליצים לסגת עכשיו משום שעבודות המיגון ממילא לא יסתיימו עד יולי וכל יום נוסף בלבנון מחריף את המצב. לעומת זאת ארצות הברית לוחצת על ברק להמתין עד יולי כדי לנסות ולמצות את הסיכויים בערוץ המשא ומתן הסורי. עיתון "הארץ" מדווח כי גם האו"ם מעוניין שהנסיגה תתבצע במועד על מנת לאפשר לו פרק זמן ארוך יותר להתארגנות להרחבת כוח יוניפי"ל.

שבוע לפני הנסיגה תעדכן ישראל את מזכ"ל האו"ם קופי אנאן במועד המדויק, אנאן התחייב לשמור על סודיות. "המועד יישמר בסוד גם כשהיציאה מלבנון תחל. העניין יתברר לפי התכונה באזור" סיפר מקור בטחוני בכיר ל"ידיעות אחרונות".

אתמול אמר הרמטכ"ל כי הנחת העבודה של צה"ל היא שהנסיגה מדרום לבנון תתבצע תחת אש וצה"ל נערך בהתאם. להערכתו יעשה החיזבאללה כל שביכולתו כדי לגבות מישראל מחיר כבד ככל האפשר, בתקופת הנסיגה, לפניה ואחריה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by