בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל 

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל

 
 
חדשות נענע 

109,19 חללים נפלו במערכות ישראל; בשעה 11:00 נשמעה צפירה בת שתי דקות, לציון יום הזיכרון, ואחריה נפתחו טקסי זיכרון ממלכתיים ב-42 בתי עלמין צבאיים ברחבי הארץ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צפירה בת שתי דקות נשמעה היום (שלישי) ברחבי הארץ בשעה 11:00, לציון יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה.

לאחר הצפירה נפתח טקס הזיכרון המרכזי בהר הרצל בירושלים. יחד עימו נפתחו טקסי זיכרון ממלכתיים בבתי העלמין הצבאיים ברחבי הארץ. במערכות ישראל נפלו מאז קום המדינה 19109 חללים. על פי נתוני ארגון יד לבנים רשומות בישראל 8357 משפחות שכולות.בהר הרצל נערך בשעות הצהריים טקס הזיכרון לחללי פעולות האיבה והטרור, לראשונה באופן ממלכתי בעקבות פסיקת בג"צ.
בטקס השתתפו גם נשיא המדינה, ראש הממשלה, יושב ראש הכנסת ושר העבודה והרווחה.

נשיא המדינה, עזר וייצמן, אמר בטקס "נהיה נחושים ונחרצים להשיג שלום וביטחון למדינתנו. צה"ל וכוחות הביטחון עושים ימים ולילות למען יוכלו תושבי מדינת ישראל לנהל את חייהם בשקט ובבטחה".

הרמטכ"ל, רב אלוף שאול מופז, פרסם היום פקודת יום מיוחדת לציון יום הזכרון לחללי מערכות ישראל.

אמש (שני) בשעה שמונה נפתח יום הזיכרון בצפירה בת דקה ובהורדת דגלי הלאום לחצי התורן. העצרת המרכזית התקיימה כמדי שנה ברחבת הכותל המערבי בירושלים, בהשתתפות נשיא המדינה, עזר ויצמן, הרמטכ"ל, שאול מופז ומשפחות שכולות.

נשיא המדינה עזר וייצמן אמר בטקס: "שאלת היציאה מלבנון היא אחת השאלות הקשות שמפלגות את העם. אני מייחל ומקווה כי למרות כל הקשיים והחששות נראה ונחזה במצב טוב יותר".

משרד הביטחון פתח באינטרנט אתר זיכרון מיוחד, מן הגדולים בעולם, המנציח באופן אישי כל חלל ובו תמונותיהם וסיפור חייהם של הנופלים. באתר ניתן לקבל פרטים על חללי מערכות ישראל בכל ישוב וישוב, על מקום קבורתו של החייל ועל אותות הגבורה שקיבל.

חברת נטוויז`ן פתחה אתר יזכור מיוחד בו יכולים הגולשים להדליק נר זיכרון וירטואלי לזכר הנופלים.

כל בתי העסק ובתי העינוגים יהיו סגורים במהלך יום הזיכרון ובהם תיאטראות, בתי קולנוע, אולמות קונצרטים, בתי קפה ומסעדות.
 
 


במהלך הטקס המרכזי השנתי, לציון יום הזיכרון לחללי צה"ל בהר הרצל בירושלים, ספד ראש הממשלה לנופלים ואמר: "הנופלים איתי תמיד. ללא הרף, ללא הפוגה, ללא שיכחה. יד המקרה העיוור גזרה בין השורות אך לא כיבתה את החברות והנאמנות. אובדנם של חיים צעירים ומסע היגון הן המחיר היקר של החופש והשמירה על ביטחון ישראל. את המחיר הזה אינני שוכח לרגע. אני רוצה לעשות את כל האפשר כדי למנוע עוד שכול. מדינת ישראל צריכה להיות ראויה יותר למען הנופלים. "

ראש הממשלה התייחס לנושא האחדות בעם ואמר כי "בשעת ההתייחדות הזאת נשכחות כל המחלוקות. מצבות האבן בבתי העלמין הן כולן דומות ודוממות. היום מחייב אותנו צו הלב להתמקד סביב המטרות הלאומיות המשותפות לכולנו: שלום וצדק חברתי. מי ייתן ונהיה ראויים לקורבנם. מדינת ישראל פורחת וראויה, תהיה מעט נחמתם של המשפחות השכולות".
 

ארועי יום הזיכרון (שלישי)

בוקר - מצעד זיכרון בירושלים מכיכר ציון לכיכר ספרא בהשתתפות בני נוער, חיילי צה"ל והלוחמים על ירושלים.

11:00 - טקס הזיכרון המרכזי לחללי צה"ל בהר הרצל במעמד נשיא המדינה, ראש הממשלה, וראש עיריית ירושלים.

11:00 - טקס האזכרה הממלכתי לקורבנות ההעפלה במוזיאון ההעפלה בחיפה בהשתתפות חבר הכנסת יוסי כ"ץ.

13:00 - טקס האזכרה הממלכתי לחללי פעולות האיבה בהר הרצל בהשתתפות נשיא המדינה, ראש הממשלה, יושב ראש הכנסת ושר העבודה והרווחה.

20:00 - טקס הדלקת המשואות ונעילת יום הזיכרון בהר הרצל. 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by