בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בריטניה שולחת חיילים למערב אפריקה 

בריטניה שולחת חיילים למערב אפריקה

 
 
חדשות נענע 

המשימה: חילוץ מאות אזרחים בריטים ש"נתקעו" בלב מלחמת האזרחים בסיירה ליאון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מאות צנחנים בריטים נשלחו בימים האחרונים לסנגל, שכנתה של סיירה ליאון, במטרה לחלץ מאות אזרחים בריטים השוהים במדינה. ההחלטה לשלוח כוחות צבא התקבלה במשרד ההגנה הבריטי לאחר חטיפתם בסוף השבוע של מאות חיילים מכוח השלום של האו"ם על ידי המורדים בסיירה ליאון. "חלה הידרדרות רצינית במצב הביטחון בסיירה ליאון", הסביר שר ההגנה הבריטי, ג`ף הון, את שליחת החיילים הבריטים למערב אפריקה.

עד כה התמקמו כ-500 צנחנים בריטים בסנגל ומאות צנחנים נוספים, יחד עם מספר ספינות מלחמה בריטיות, צפויים להגיע לאזור בתוך מספר ימים. יחד עם זאת מזהירים גורמים במערכת הפוליטית בבריטניה מפני הסתבכות מיותרת במדינה האפריקנית שסועת הקרבות. החששות מתעצמים עקב ידיעות על התקדמות המורדים לעבר פריטאון וההערכה היא שהם נמצאים רק במרחק של 80 ק"מ מהבירה.

בתחילת השנה נהרגו למעלה מחמשת אלפים אזרחים בפריטאון בסיבוב הקודם של התנגשויות בין כוחות ממשלת סיירה ליאון לבין כוחות המורדים ובבריטניה חוששים כי החיילים הבריטים עלולים למצוא את עצמם בדיוק בין הצדדים הלוחמים. "המטרה היא לחלץ אזרחים בריטים אולם קשה לדעת כיצד יגיבו המורדים", אומר איאן דנקן, חבר אופוזיציה בריטי, "משימת החיילים צריכה להיות מוגדרת במדויק וקצובה בזמן".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by