בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ה"פתרון הסופי" גובש במשך זמן ולא בהחלטה אחת 

ה"פתרון הסופי" גובש במשך זמן ולא בהחלטה אחת

 
 
חדשות נענע 

כך נטען בסדרה דוקומנטרית חדשה שהופקה בגרמניה. לראשונה בגרמניה תשודר סדרה העוסקת בשואה בזמן צפיית שיא בטלוויזיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"הפתרון הסופי" גובש בשלבים במשך הזמן, צעד אחר צעד, ולא כתוצר של החלטה יחידה של ההנהגה הנאצית כפי שסברו עד היום, כך נטען בסדרת טלוויזיה דוקומנטרית חדשה. הסדרה, המורכבת משישה פרקים, ונקראת "שואה" טוענת לכיסוי ההיסטורי הנרחב ביותר של השואה שצולם עד כה. הסדרה הופקה על ידי רשת הטלוויזיה הגרמנית ZDF בשיתוף עם ערוץ ההיסטוריה האמריקאי וגופי שידור נוספים.

"שואה" תהיה הסדרה הראשונה העוסקת בנושא שתשודר בשעת צפיית שיא בגרמניה, כאשר תעלה לאוויר יותר מאוחר השנה. "כשסיפרתי לאנשים בגרמניה על הסדרה, הם אמרו לי: לא עוד הפעם", סיפר המפיק והבמאי הגרמני של הסדרה, מאוריס פיליפ רמי. "אך עדיין יש עניין רב במידע על העובדות והרקע לשואה", הוא הוסיף.

ההיסטוריון האמריקאי, כריסטופר בראונינג, ששימש כיועץ לסדרה יחד עם אקדמאים מגרמניה, בריטניה וישראל, אמר כי עדויות חדשות מוכיחות כי השואה הגיעה לממדיה בתהליך התפתחות מורכב מאוד שלעיתים היה אף מעורפל בחלק מהדרך. חוקרי הסדרה אומרים כי הם גילו חומרים היסטוריים חדשים בעלי משמעות רבה, בינם חומרים מצולמים ומסמכים שטרם נראו בעבר. החומרים החדשים נתגלו בארכיוני מדינות הגוש המזרחי שנפתחו לעיון לאחר נפילת הגוש הקומוניסטי.

בסדרה, שתעלה לשידור בתחילת השנה הבאה גם בארצות הברית, מצולמות יותר מ-500 עדויות, חלקן של ניצולי שואה וחלקן של מבצעיה. בחומרים המצולמים החדשים שנתגלו, חלקם בצבע, נראים תמונות מחיי היהודים בגטאות ותמונות של יהודים מובלים בקרונות רכבת פתוחים באמצע החורף לאושוויץ.

חלק מהמידע החדש המובא בסדרה מתייחס לקיץ וסתיו 1941, התקופה בה גובשו התוכניות להשמדת היהודים. בין השאר גם תדרוכים יומיים מוקלטים של יוזף גבלס, האחראי על התעמולה הנאצית, שנמצאו בארכיון במוסקבה. הסדרה מנסה להציג את תפקידם של נאצים בכירים יחד עם פקידים זוטרים ואזרחים פשוטים שהביאו לקיומה של השואה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by