בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בארץ 
הגנים בתפוסה מלאה – הורים רושמים את ילדיהם לגני ש"ס 

הגנים בתפוסה מלאה – הורים רושמים את ילדיהם לגני ש"ס

 
בארץ |
 

רבים מגני הילדים הממלכתיים בתפוסה מלאה, דבר שהופך את גני ש"ס לפתרון שקורץ להורים רבים. "אמרו לי שהילדים יכולים ללבוש מה שרוצים", אומרת אם שרשמה את בנה לאחד מהגנים האלה. ובעוד הרשת הפרטית מציעה מחירים זולים וזמינות כמעט בלתי מוגבלת, היא עצמה נכנסת לגירעון שיכוסה מכספי משלם המסים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

חוק חינוך חובה חינם? אולי, אבל לא לכולם. רבים מגני הילדים הממלכתיים בתפוסה מלאה. הורים רבים קיבלו בימים האחרונים מכתב מהעירייה ולפיו ילדם לא יזכה לחינוך גנים העירוניים. חלקם מצאו את הפתרון בגני הילדים של ש"ס, ה"מעיין התורני".

 

"אמרו לי שהילדים יכולים ללבוש מה שרוצים", אומרת אם שבחרה בפתרון הזה ומוסיפה: "העלות של הגן הזה כמאה שקלים עם אוכל וחוג".

 

למרות שגני הילדים של ש"ס הרבה יותר זולים וזמינים, החששות עדיין מנקרים. "ברגע שהילדה שלי תשאל שאלות בסיסיות כמו למה אנחנו נוסעים בשבת, אני בטוחה שאעמוד בדילמה גדולה", אומרת האם.

 

המדינה תעביר לגני ש"ס סיוע חד פעמי בגובה 18 מיליון שקלים

בעוד גני הילדים הממלכתיים בתפוסה מלאה, מתן חודורוב מדווח כי המדינה תממן את הגירעונות הענקיים של רשת החינוך של ש"ס ותזרים בימים הקרובים 18 מיליון שקלים. מבדיקה של גורם ממשלתי עולה כי אחת הסיבות לגירעון הגדול הזה היא מספר קטן מדי של תלמידים. בכל כיתה ישנם 26 תלמידים במקום 29 שאפשר להכניס לכיתה אחת בתקן של משרד החינוך. המשמעות היא ש-52 כיתות הופעלו ללא תקציב על בסיס שנתי.

 

סיבה נוספת לגירעון היא שלרבים ממוסדות החינוך אין רישיון וזה מנע מהם תקצוב ממשלתי. בחינוך החרדי ישנם 13 אלף תלמידים, ובלי מוסדות החינוך האלה לא יהיה להם היכן ללמוד.הסיוע החד פעמי לש"ס מותנה בקיומה של תכנית הבראה רחבה של הרשת. עם זאת, בשורה התחתונה משלם המסים הישראלי משקיע כ-92 מיליון שקלים בשנה רק בגני הילדים של ש"ס, וזה עוד לפני שמדברים על בתי הספר.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by