בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
להפוך את המחשב הביתי ללוויין ריגול 

להפוך את המחשב הביתי ללוויין ריגול

 
 
חדשות נענע 

תוכנת מיפוי תלת-מימדית של חברה ישראלית מאפשרת לשוטט באופן תלת מימדי בצילומי לווין ואוויר של כל איזור בארץ, כולל המקום בו על פי פרסומים זרים נמצא לב התעשיה הגרעינית הישראלית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האם ניתן לראות תמונת תלת-מימד מפורטת של הכור מדימונה בתוכנת טרה-אקספלורר, תוכנה ישראלית שמשתמשת בצילומי לווין ובתצלומי גובה כדי להציג מפות תלת-מימדיות? "יכול להיות", אומר יצחק סטולץ, מנכ"ל חברת סקיליין, יצרנית טרה-אקספלורר ויוצא חיל האוויר, בראיון לנענע.

"חברות תצלומי לווין ישראליות צריכות להעביר כל צילום לאישור הצנזורה", הוא מסביר, "אבל את התצלומים ששימשו למיפוי מדינת ישראל קיבלנו מחברת לווין צרפתית".

חברת סקיליין עוסקת ביישומים שונים של מנוע תלת-מימדי ייחודי, שמאפשר לעבד תצלומי לווין מסוגים שונים למפות תלת-מימדיות מסוגים שונים. את "טרה-אקספלורר" ניתן להוריד מהרשת בחינם, ולהתחיל לשוטט מעל מפה תלת-מימדית וברזולוציה גבבוהה של מדינת ישראל, כשממש ליד דימונה, ממש במקום בו אמור להיות הכור האטומי הסודי של מדינת ישראל, אפשר לראות בניין מסיבי וממוגן המוקף בשטח מגודר עצום.

גורמי ביטחון ישראליים לא בטוחים איך לאכול את החיה הזו: "אנחנו לא עוסקים בזה", היא תגובתו הרשמית של משרד הביטחון, "זה לא המחלקה שלנו", עונים במשרד הצנזור הראשי, ובדובר צה"ל מתעקשים שזה בכל זאת באחריות משרד הביטחון. בינתיים, הכור, ומה שנראה כמו סוללת הטילים שלפי פרסומים זרים מגוננת עליו, חשופים לעין כל. מלבד זאת, מציעה החברה גם סיורים וירטואליים מרהיבי עין במוקדי תיירות אחרים בעולם כמו וושינגטון, פריס, מפלי הניאגרה ועוד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by