בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
פוליטי-מדיני 
הלחץ לגיוס חרדים: סנקציות על תלמידים וישיבות 

הלחץ לגיוס חרדים: סנקציות על תלמידים וישיבות

 
פוליטי-מדיני |
 

הוועדה לגיבוש חלופה לחוק טל מנסה לרתום את הישיבות של המועמדים לגיוס. על פי ההצעה, ישיבות יזכו להטבות אם יעמדו ביעדים ולסנקציות אם לא. מהתלמידים עצמם יישללו הטבות כלכליות אם יבחרו שלא להתגייס

 
 
 
 
 
 
 
 
 

קנסות יוטלו, התקציבים יקטנו והזכויות יעמדו במבחן - כך מציעה הוועדה לקידום השוויון בנטל הבוחנת את החלופה ל"חוק טל" לעודד גיוס תלמידי ישיבות לצה"ל. על פי המודל שהוצג בוועדה הבוקר (שלישי) על ידי משרד האוצר, מועמד לשירות שלא זכה לפטור ובחר שלא לשרת בצבא יתמודד עם שורת סנקציות. גם ישיבות שלא יעודדו גיוס ייפגעו.

 

 
חרדי בלשכת הגיוס בירושלים. הסנקציות יעבדו?
 חרדי בלשכת הגיוס בירושלים. הסנקציות יעבדו?   צילום: רויטרס (ארכיון) 
 
 

על פי התוכנית, ישיבות וכוללים שיעודדו את תלמידיהם להתגייס לצה"ל יזכו להטבות מהמדינה, אולם ישללו תקציבים מישיבות בהן יהיו אחוזי גיוס נמוכים. במשרד האוצר הציעו לשנות את שיטת התקצוב של הישיבות כך שתלמיד המשרת יקבל תקצוב שונה מתלמיד שאינו התגייס, כך שייווצר קשר ישיר בין התקצוב לבין ייעדי הגיוס.

 

על פי המודל, ייקבע מספר מוגבל של תלמידים שיהיו זכאים לפטור משירות כתלמידים "עילויים או מתמידים" את כל היתר המודל אמור לתמרץ לשירות משמעותי. בהקשר זה, תלמיד שיצהיר על כוונה להתגייס מוקדם יותר יקבל תמרוץ גבוה בשנות לימודו עד גיוסו בפועל.

 

במידה ועמדו הישיבות ביעדי השירות של המחזור, יוכלו הלומדים הנשארים להיכלל במכסת הלומדים הפטורים מהשירות. במידה ולא עמדו ביעדים של המחזור הספציפי, ייקבע מנגנון לזיהוי הזכאים ללימוד (מתמידים ועילוים) וכנגד יתר התלמידים שאינם זכאים לפטור ינקטו צעדים אישים, כביטול הטבות בתחומי הדיור והארנונה ויושת קנס אישי הנגזר מהתמיכה הממשלתית שהועברה בגינו לישיבות.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by