בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מחקר: האינטרנט מגביר את הקשר עם חברים ומשפחה 

מחקר: האינטרנט מגביר את הקשר עם חברים ומשפחה

 
 
חדשות  נענע

עוד מצא המחקר כי נשים מחפשות ברשת מידע לגבי בריאות, דת, משרות חדשות ומשחקים און-ליין. גברים מעדיפים אתרי חדשות, ספורט, כלכלה וקניות

 
 
 
 
 
 
 
 
 

בניגוד לדעה הרווחת, הטוענת כי האינטרנט מעצים את הניכור החברתי בין בני-אדם, מגלה מחקר אמריקאי חדש כי הרשת דווקא מגבירה את התקשורת עם חברים ובני משפחה.

"ברור כי האינטרנט כיום ארוג במארג החיים שלנו וכולל קשרינו המשמעותיים ביותר", אמר ראש צוות המחקר, לי רייני.
ממצא נוסף העולה מן המחקר הוא כי נשים, יותר מגברים, משבחות את האינטרנט כמהדק קשרים חברתיים.

מסוכנות איי.פי נמסר מחקר זה קורא תיגר על מחקר גרמני שנערך בחודש פברואר, ומצא כי שהות ממושכת מדי ברשת גורמת למשתמשים להתנזר מבני-אדם ולתקשר פחות פנים-אל-פנים.

סטיבן ג`ונס, פרופסור לתקשורת מאוניברסיטת אילינוי אומר כי המחקר מסייע לאזן את הוויכוח על השפעותיו החברתיות של האינטרנט. "אנשים לומדים להתייחס לאינטנרט ככלי תקשורת בסיסי, כמו השימוש בטלפון", אמר.

אך למרות הקשר ההולך ומתהדק בין בני-אדם, מצא המחקר כי האינטנרט אינו מגביר את הקירבה בין אנשים הקרובים ממילא. רק ארבעים אחוז טענו כי הדואר האלקטרוני מקרב אותם רגשית לבני משפחותיהם, ו-25 אחוזים בלבד טענו כי על-ידי משלוח וקבלת דואר אלקטרוני למדו דברים נוספים על קרוביהם.

הסקר גם מצא הבדלים בין המינים באשר למטרת הגלישה ברשת: החוקרים טוענים כי נשים מחפשות מידע בריאותי, דתי, משרות חדשות ומשחקים און-ליין. הגברים, לעומתן, מבקרים יותר באתרי חדשות, ספורט, כלכלה וקניות.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by