בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סיירה לאון: כוחות האו"ם מתבצרים מסביב לעיר הבירה 

סיירה לאון: כוחות האו"ם מתבצרים מסביב לעיר הבירה

 
 
חדשות נענע 

האו"ם שולח עוד כוחות לעיר הבירה כדי לסייע בהדיפת התקפות המורדים. הכוחות הבריטיים החלו לשתף פעולה עם כוחות האו"ם בהגנת העיר

 
 
 
 
 
 
 
 
 

כוחות השלום של האו"ם, בשיתוף כוחות בריטיים, מתכוננים להתקפת המורדים על העיר פריטאון, בירת סיירה ליאון. הכוחות נערכים במקומות אסטרטגיים להגנת העיר ובמקביל מתכונן האו"ם לשלוח תגבורת של 1,700 חיילים לאזור, תגבורת האמורה להגיע לעיר הבירה בתוך 48 שעות.

בתוך כך, הכוחות הבריטיים ששוגרו לאזור במטרה לחלץ אזרחים בריטיים מתוך אזורי הקרבות, החלו להשתתף באופן פעיל בהגנת עיר הבירה. התפתחות זו סותרת את ההצהרות הבריטיות ולפיהן אמורים היו החיילים הבריטים שלא להתערב בסכסוך הפנימי במדינה כדי לא להיקלע בין הצדדים הלוחמים, אולם מצבם הגרוע של כוחות האו"ם הביא לשינוי הגישה הבריטית.

בינתיים גואה המתח בעיר הבירה וזאת בשל היעלמותו של מנהיג המורדים. החשש, אומרים גורמים רשמיים בפריטאון, כי מנהיג המורדים "נעלם" כדי לתכנן את המתקפה הסופית של המורדים על עיר הבירה.

קנדה התחייבה בפני האו"ם כי תסייע להטיס למעלה מ1,700- חיילי או"ם למדינה ואילו ארה"ב ורוסיה התחייבו לסייע בהעברת ציוד לחימה ולוגיסטיקה, כמו גם את העברתם האפשרית של כוחות צבא ירדניים השייכים לכוח האו"ם.

בשעה זו שקט באזור עיר הבירה אולם דיווחים מאזורים אחרים של המדינה מספרים על המשך הלחימה בין כוחות המורדים לכוחות הממשלה. הלחימה הגבירה מאוד את זרם הפליטים הזורמים מאזורי הקרבות לעבר עיר הבירה בתקווה להנות מהשקט היחסי השורר באזורים בהם שולטים כוחות האו"ם.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by