בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חדש: גירסת נטסקייפ התומכת בעברית מלאה 

חדש: גירסת נטסקייפ התומכת בעברית מלאה

 
 
שושנה פורבס

IBM שיחררה את גירסה 4.61 של נטסקייפ עם תמיכה מלאה בעברית, כולל תקן העברית הלוגית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
IBM שיחררה להורדה גירסה עברית של דפדפן נטסקייפ, מגירסה 4.61, התומכת בעברית מלאה, כולל עברית לוגית. כידוע, עד כה רק דפדפן אקספלורר תמך בכל סוגי העברית שיש ברשת, כך שמשתמשי נטסקייפ נאלצו להתקין פונט מיוחד בשביל לצפות באתרים הכתובים בעברית הפוכה (ויזואלית), ופשוט לא יכלו לראות אתרים הבנויים בעברית לוגית - עברית חלונות רגילה, כמו זו שבה בנוי האתר MSN ישראל.

המגבלה הזו של נטקייפ עד כה, הקשתה הן על הגולשים והן על המפתחים, ונהנתה ממנו בעיקר מייקרוסופט, לה היה יתרון ברור על נטסקייפ בקרב המשתמשים הישראלים. כזכור, הודיעה IBM כי עוד השנה תשחרר גירסה של נטסקייפ 6 התומכת בעברית מלאה.

הגירסה החדשה ששוחררה לנטסקייפ 4.61, מכילה גירסה עברית של הדפדפן בלבד, ולא מכילה תמיכה עברית בתוכנת הדואר או בתוכנת ה-HTML, אם כי מילון עברי זמין להורדה כקובץ נפרד. ממשק התוכנה הוא אנגלי.

מבדיקה שערכנו עולה כי הנטסקייפ העברי מציג כשורה אתרים בעברית ויזואלית (כמו אתר נענע) ללא צורך בהתקנת פונט כלשהו, ומצליח להציג אתרים שונים בעברית לוגית, אם כי התוכנה קרסה בכל ניסיון לצפות באתר MSN ישראל, האתר הגדול היחיד שמשתמש בעברית לוגית.

להורדת התוכנה לחצו כאן

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by