בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קלינטון: גם בהיי טק נשים מרוויחות פחות 

קלינטון: גם בהיי טק נשים מרוויחות פחות

 
 
חדשות ביזנס פורטל

למרות שנשים העובדות בהיי טק מרוויחות יותר משאר הנשים העובדות בשוק הן עדיין מרוויחות הרבה פחות מגברים וכמעט שאינן מחזיקות במשרות בעלות שכר גבוה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גם בתעשיית ההיי-טק הנשים מרווחיות פחות מהגברים, אמר נשיא ארה``ב והוסיף, כי הפער עדיין גדול מדי ואין לכך כל הצדקה. בארה``ב, נשים מרוויחות רק כ-%75 מהשכר שמרוויחים גברים באותה משרה. כל המחקרים מצביעים על נתונים דומים, נשים מהוות רק %29, פחות משליש, מכוח העבודה בתעשיית ההי-טק, למרות היותן %47 מכוח העבודה הכללי במשק.

מאז 1983 צמחה התעסוקה בענף טכנולוגיית המידע, הכולל מתכנתים, מעצבי ומהנדסי מחשבים, בכ-%81, לעומת %32 גידול בתעסוקה הכללית בארה``ב, כך עולה מדו``ח של הבית הלבן. אך למרות שנשים העובדות בהיי-טק מרוויחות כ-%50 יותר משאר הנשים העובדות בשוק, פער המין קיים גם בתעשיית ההי-טק. לעומת %20 מהגברים בענף המרוויחים יותר מ-69740 דולר, רק %7 מהנשים מרוויחות שכר כזה. כמו כן, הדו``ח מראה כי נשים כמעט ואינן מחזיקות במשרות בעלות שכר גבוה. לדוגמא, מבין מהנדסי האלקטרוניקה, רק %10 הן נשים.

סגן נשיא איגוד תעשיית המחשבים והטלקומיוניקציה, ג`ייסון מהלר, אמר בתגובה כי הבעיה מתחילה כבר בבית הספר, שם פחות נשים בוחרות ללמוד מקצועות אשר יכינו אותן לתעשיות עתירות הטכנולוגיה. זהו דבר אשר אנו מנסים להתמודד אתו אך עד כה ללא הצלחה רבה, הוא הוסיף. 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by