בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מוחמד דף, המבוקש מס' 1, נעצר על ידי הרשות הפלסטינית 

מוחמד דף, המבוקש מס' 1, נעצר על ידי הרשות הפלסטינית

 
 
חדשות נענע 

דף עומד בראש הזרוע הצבאית של החמאס והוא אחראי למותם של עשרות ואולי אף מאות ישראלים. אמש שיחררה ישראל את מפקדה הראשון של הזרוע הצבאית של החמאס לאחר 12 שנים בכלא

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מוחמד דף, המבוקש מספר אחת של ישראל בשטחים וראש הזרוע הצבאית של החמאס, נעצר על ידי הרשות הפלסטינית לפני כעשרה ימים והוא כלוא במתקן של הרשות בשטחים - כך הודיעו אמש (ראשון) מקורות אמריקאנים ופלסטינים לסוכנויות הידיעות.

עם היוודע דבר המעצר אמש הטילה הרשות הפלסטינית איפול כבד על נסיבות לכידתו של דף ובכירי מנגנוני הביטחון בעזה וראשי הרשות סרבו לאשר או להכחיש את דבר המעצר.

לפני כחודשיים וחצי, לאחר חיסול חוליית החמאס שהתבצרה בבית בטייבה, הבינו ברשות כי דף מהווה סיכון גדול משחשבו והוחלט להגביר את המאמצים ללכוד אותו.

מקורות פלסטינים מסרו כי ראש הרשות, יאסר ערפאת, ביקר את דף במיתקן הכליאה לאחרונה. לטענת אותם גורמים, במטרה לוודא כי אכן דף אותו חיפשה ישראל במשך שנים ארוכות הוא אכן האיש שתפסו כוחות הביטחון ברשות.

מוחמד דיאב דף, 37, תושב מחנה הפליטים חאן יונס, מפקד על הזרוע הצבאית של החמאס ,גדודי עז א-דין אל קאסם מאז שנת 1994. דף התבלט בעיקר בתכנון פיגועים וכמעט שלא השתתף ביצועם בעצמו.

ב-1994 תכנן דף את חטיפתם ורציחתם של החיילים נחשון וקסמן, שחר סימני ואריה פרנקנטל ז"ל. בהמשך שיגר דף את המחבלים המתאבדים לשישה פיגועי התאבדות, בתקופה זו פיקד דף על "המהנדס" יחיא עייש. לאחר חיסולו של עייש עמד דף בראש מסע הנקם ועל פי הנחייתו נשלח לשטחים המחבל חסאן סאלמה שארגן את שרשרת פיגועי התופת בפברואר - מרץ 1996.

דובר ארגון החמאס בעזה, דוקטור מחמוד זהאר אמר לידיעות אחרונות כי החמאס ורעייתו של דף טרם קיבלו אישור למעצר מהרשות הפלסטינית. זהאר הוסיף ואמר כי אם אכן נעצר דף, "זוהי מכה קשה לחמאס אך לכל אחד יש מחליף, אנו לא מסתמכים על מנהיגות של אדם אחד".
 
 
על פי ההערכה, בעקבות ההצלחה שרשמו אנשי הרשות (אם אכן נרשמה), החליטה ישראל לשחרר את איש החמאס השייח` סלאח שחאדה, שהיה במעצר מינהלי מזה 12 שנים.

שחאדה היה ממקימי החמאס והוא הודה בעבר כי מתוך בית הכלא תכנן את חטיפתם ורציחתם של החיילים אבי סספורטס ואילן סעדון ז"ל.

עבדל עזיז אל ראנטיסי, בכיר בתנועת החמאס, אמר כי ארגונו עדיין בודק אם דיף אכן נעצר. לדבריו, אם הדיווח נכון, הרי ש"החמאס מגנה את הפעולה שביצעה הרשות הפלסטינית בשם האויב הציוני".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by