בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ברק יביא לאישור הכנסת את מסירת אבו דיס לפלסטינים 

ברק יביא לאישור הכנסת את מסירת אבו דיס לפלסטינים

 
 
חדשות נענע 

היום צפוי המבחן הראשון לברק כאשר יביא לאישור הממשלה והכנסת את מסירת שלושת הכפרים שבאזור ירושלים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

ראש הממשלה מכנס הבוקר ישיבת ממשלה מיוחדת בעניין מסירת שלושת הכפרים שליד ירושלים לידי הרשות הפלסטינית. אחר הצהריים יביא ברק את הנושא להכרעת הכנסת. אם תאושר ההצעה, יעברו הכפרים אבו דיס, אל עזארייה ואל סאוואחארה, הנושקים לירושלים, לשליטה מלאה של הרשות הפלסטינית.

ראש הממשלה מקווה שמעצרו של המבוקש מספר אחד, מוחמד דף, על ידי השב"כ הפלסטיני, יקל עליו עליו לשכנע את שותפיו לקואליציה ממפלגות הימין, להסיר את התנגדותם הנחרצת להעברת הכפרים לפלסטינים. גורמים בסביבתו של ברק הדגישו כי "עראפת עמד בדרישה הישראלית להדדיות, וכעת מתחייב צעד ישראלי בתמורה".

הבוקר נועדו שוב מנהיגה הרוחני של ש"ס הרב עובדיה יוסף ויושב ראש התנועה השר אלי ישי. בכירים בש"ס מעריכים כי מנהיג התנועה יורה לשרי ש"ס להתנגד להצעת ראש הממשלה. על רקע המשבר המתמשך בין מרצ לש"ס, אמר אתמול (ראשון) אלי ישי "כשנקבל את מה שמגיע לנו - ברק יקבל קואליציה שקטה. יש קשר בין משבר רשת "מעיין החינוך התורני" לבין יחסה של ש"ס לקואליציה".

סיעת המפד"ל בכנסת הודיעה הבוקר כי תפרוש מהקואליציה אם תאשר היום הממשלה את מסירת אבו דיס לפלסטינים. השר יצחק לוי אמר הבוקר כי "ברק הולך בדרך מסוכנת. המפד"ל תפרוש מהממשלה ברגע שההחלטה למסור את אבו דיס תאושר". חבר הכנסת שאול יהלום הוסיף כי מבחינתו פרישת המפד"ל היא כבר עניין גמור.

גם ישראל בעליה מאיימת בפרישה מהקואליציה. חבר הכנסת יולי אדלשטיין אמר הבוקר כי אין לו ספק שהשר שרנסקי, יצביע היום בממשלה נגד מסירת הכפרים.

עיתון הארץ מדווח הבוקר כי עיריית ירושלים תגיש בשבוע הבא תכנית לשכונה יהודית באבו דיס. ועדת התכנון המקומית של ירושלים תקבל הצעה לבניית השכונה היהודית "קדמת ציון" באבו דיס, שבתחום שיפוט ירושלים. האדמות שעליהן מתוכננת להיבנות השכונה הן אדמות בבעלות יהודית הנושקות לגבול השיפוט העירוני, לא הרחק מהבניין שהפלשתינים מיייעדים לבניין הפרלמנט.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by