בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אלוף פיקוד המרכז: השוטרים הפלסטינים ליבו את האש 

אלוף פיקוד המרכז: השוטרים הפלסטינים ליבו את האש

 
 
חדשות נענע 

הבוקר אמר האלוף יעלון כי השוטרים הפלסטינים הם אלה שפתחו באש. בצה"ל נערכים לתופעות לוואי של המהומות אמש במהלך הפגנות הפלסטינים לציון יום ה'נקבה' אם כי עד כה לא נרשמו אירועים מיוחדים מלבד יידויי אבנים בכמה מוקדים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בצה"ל מתכוננים הבוקר לאפשרות שהמהומות בשטחים יימשכו. ראש הממשלה ושר הביטחון אהוד ברק כינס הלילה דיון בטחוני דחוף בעקבות ההסלמה בהתנגשויות בין הפלסטינים לכוחות הביטחון הישראלים. עד כה כוחות הביטחון לא נאלצו להתמודד עם התלקחות מחודשת של אירועי אתמול מלבד כמה מוקדים בהם שבים מפגינים ומיידים אבנים לעבר הכוחות הישראלים.

שלושה פלסטינים נהרגו אמש וכשלוש מאות נוספים נפצעו במהומות אמש לציון יום ה`נקבה`. חמישה עשר חיילי צה"ל נפצעו, ארבעה מתוכם קשה. אלוף פיקוד המרכז, משה `בוגי` יעלון, כינס הבוקר מסיבת עיתונאים מיוחדת והאשים את השוטרים הפלסטינים שליבו את האירועים במתכוון ופתחו באש: "כבר ראינו את השוטרים הפלסטינים מפגינים איפוק כשהם רוצים", דברי יעלון.

מאות מפגינים פלסטינים ציינו אמש, שני, את יום ה`נקבה`, האסון הפלסטיני, וקראו לישראל לשחרר את כל האסירים הפלסטינים הנמצאים בשטחי ישראל. המהומות החמירו לאחר שראש הממשלה אהוד ברק הצליח להעביר בקבינט את ההחלטה להעביר 3 כפרים בסמוך לירושלים לשליטת הרשות הפלסטינית.

סגן שר הביטחון, אפרים סנה אומר הבוקר בראיון לגלי-צה"ל שייתכן ויאסר ערפאת נתן אור ירוק להפגנות אמש אבל הוא לא התכוון להגיע למצב של חילופי אש. סנה הוסיף כי ישנם גורמים קיצוניים שרוצים להחריף את המצב כדי לעצור את תהליך השלום.

השליח האמריקני לשיחות בין ישראל והפלסטינים, דניס רוס הגיע אמש במהלך חילופי האש בין החיילים הישראלים והמשטרה הפלסטינית. היום ייפגש רוס בנפרד עם ראש הממשלה אהוד ברק ועם יו"ר הרשות הפלסטינית יאסר עראפת. מקור פלסטיני מסר כי רוס חזר אמש משטוקהולם, שם ניהל שיחות חשאיות עם צוותי המשא ומתן הישראלים והפלסטינים.
 

ידיעות קודמות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by