בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא זימבבואה: הבחירות ייערכו בסוף יוני השנה 

נשיא זימבבואה: הבחירות ייערכו בסוף יוני השנה

 
 
חדשות נענע 


לאחר חודשים של המתנה ותחת גינויים בינלאומיים חריפים הכריז לבסוף רוברט מוגבה על התאריך לבחירות. עד כה נהרגו כ20 תומכי אופוזיציה וחוואים לבנים ע"י תנועות השחרור של השחורים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

נשיא זימבבואה, רוברט מוגבה, הכריז אמש, שני, בעיתון הרשמי של הממשלה כי הבחירות לפרלמנט במדינה יתקיימו ב24 וה25 ליוני השנה. מוגבה היה נתון בחודשים האחרונים ללחצים בינלאומיים ולגינויים עולמיים חריפים בעקבות אלימות השחורים במדינתו נגד החוואים הלבנים.

המירוץ האלים לבחירות בזימבבואה היה מלווה עד כה ברציחתם של כ20 תומכים באופוזיציה וחוואים לבנים. לוחמי החופש פלשו למאות חוות של לבנים שתקוותם היחידה היא בחירות הוגנות לנשיאות.

"בתנאים הנוכחיים זה בלתי אפשרי לקיים מערכת בחירות הוגנת ושוויונית, אבל איננו יכולים להמשיך את הסבל של האנשים. למרות הטרור והלחץ הגדול על האופוזיציה אנחנו חייבים להמשיך ולפעול לקראת הבחירות", דברי מזכ"ל תנועת האופוזיציה לשינוי דמוקרטי (אמ.די.סי.), וולשמן נקובה.

מוגבה, נשיא זימבבואה משנת 80 בה זכתה רודזיה לעצמאות והפכה לזימבבואה, החליט על מועד הבחירות בישיבת קבינט מיוחדת על סמך תוצאות ביניים של מדגם הצבעות התושבים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by