בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סכרין כבר לא מסרטן - אלכוהול כן 

סכרין כבר לא מסרטן - אלכוהול כן

 
 
חדשות נענע 

218 חומרים מסרטנים שונים נוספו לרשימת החומרים המסרטנים שמפרסם הממשל האמריקני. בראש רשימת החומרים החדשים שנוספו לרשימה: עישון פסיבי, טבק, אלכוהול וקרני השמש. הממתיק המלאכותי סכרין דווקא הוצא מהרשימה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
דו"ח ממשלתי חדש שפורסם השבוע בארצות-הברית, העוסק בגורמים למחלת הסרטן, הסיר את הממתיק סכרין מרשימת הגורמים החשודים מסרטנים אך הוסיף 14 חומרים חדשים וביניהם טבק ואלכוהול, קרני שמש ומנורות כחולות, המשמשות לריפוי איברים פגועים.

לפי הדו"ח, חלק מהתרופות למחלת הסרטן עשויות דווקא מחומרים מסרטנים, אך הרווח מתרופות אלו עולה על הסיכונים הכרוכים בשימוש בה.

הארגון הלאומי לחקר בריאות סביבתית בארה"ב שפרסם אמש (שני) את הדו"ח הדו-שנתי שלו, הסביר כי הסכרין הופיע ברשימת החומרים המסרטנים משום שהתגלה כי הוא גורם לגידולים סרטניים אצל עכברים, אולם היום ידוע כי הניסויים שנערכו על העכברים אינם מתאימים לבני אדם ולכן הוחלט להוריד אותו מרשימת החומרים המסרטנים בה הוא מופיע מאז שנת 1981. יו"ר הארגון הסביר כי מחקרים שונים העלו כי לא חל כל גידול במקרי הסרטן אצל אנשים שהשתמשו במשך שנים בסכרין ולכן הוא הורד מה-"רשימה השחורה" של הארגון.

הדו"ח מונה לא פחות מ218- חומרים שונים הידועים כגורמים או חשודים כגורמים למחלת הסרטן, מהם 14 חומרים חדשים שנוספו לרשימת המסרטנים, כשה-"מפורסם" שבהם הוא עישון פסיבי. הדו"ח מגלה כי בנוסף לנזקי העישון עצמו אשר עלולים לגרום למחלת סרטן הריאות, מחקרים הראו כי גם נשותיהם הלא-מעשנות של גברים מעשנים וגם עובדים שחשופים לסביבה מלאת עשן, מראים על אחוזים גבוהים יותר של מקרי סרטן ריאות מאשר באוכלוסייה הכללית.

לדו``ח המלא של הארגון האמריקני לחקר בריאות סביבתית
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by