בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מחקר: הרשת זורמת בכיוון אחד 

מחקר: הרשת זורמת בכיוון אחד

 
 
חדשות נענע

מחקר חדש מפריך את הטענה שכל אתרי האינטרנט מחוברים אחד לשני, ומראה כי קרוב למחצית מדפי האינטרנט אינם מובילים לשום מקום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הדימוי של האינטרנט הוא אולי של רשת ענקית בה אפשר להגיע מכל מקום לכל מקום, אבל מחקר חדש מגלה שזה דווקא בכלל לא כך: למעשה, רוב התנועה באינטרנט זורמת בכיוון אחד, לאתרים שאינם מובילים לשום מקום אחר. למעשה, קרוב למחצית הדפים ברשת אינם מובילים לשום מקום.

המחקר, שנערך על ידי מומחים מיבמ, קומפאק ואלטה-ויסטה, מיפה מיליארד וחצי לינקים בין 200 מיליון אתרי אינטרנט שונים, מגלה תוצאות מעט שונות מהמיתוס הרווח לפיו ניתן להגיע מכל דף אינטרנט לכל דף אחר במקסימום של 19 קליקים. למעשה, מסתבר כי בעוד חלק מהדפים מכיל קישורים רבים, חלק גדול אחר לא מוביל לדפים אחרים, וחלק אחר מהדפים כמעט בלתי ניתן לאיתור.

עוד עולה מהמחקר כי רק 30 אחוז מהאתרים מהווים את "לב" הרשת, ומופיעים באינדקסים של מנועי החיפוש. מעבר ללב הרשת, האינטרנט הוא מקום בודד הרבה יותר.

24 אחוז מהאתרים מכילים לינקים שמובילים אל ה"לב". 24 אחוז נוספים הם "דפי יעד" אליהם ניתן להגיע באמצעות לינקים מדפי ה"לב". 22 אחוז מהדפים מבודדים לחלוטין מה"לב" וממנועי החיפוש, והם מהווים איים מבודדים שמגיעים אליהם רק אנשים בעלי עניין, כמו קבוצות חברים או אנשים בעלי תחומי עניין ספציפיים מאוד. לפי החישוב הזה, 46 אחוז מדפי האינטרנט לא מובילים למעשה לשום מקום. לפי החוקרים, כ-30 אחוז מהדפים שנסקרו הם "זבל מוחלט" או קבצי תשתית של מחשבים, ולאיש אין עניין בהם.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by