בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אושר בקריאה טרומית חוק שריון ירושלים 

אושר בקריאה טרומית חוק שריון ירושלים

 
 
חדשות נענע 

ברוב גדול של 68 תומכים מול 21 מתנגדים עבר החוק בקריאה טרומית, רבים מחברי הקואליציה תמכו הצביעו בעד החוק. גם החוק למניעת חזרתם של פליטי 48 עבר ברוב גדול

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האופוזיציה רשמה היום (רביעי) הישג נוסף כאשר ההצעה לשריון חוק ירושלים הועבר בקריאה טרומית בכנסת. הצעת החוק של חבר הכנסת יהושע מצא מהליכוד נתמכה גם על ידי רוב חברי הקואליציה שנהנו מחופש הצבעה. ההצעה אושרה ברוב של 68 תומכים מול 21 מתנגדים.

הצעת החוק קובעת כי לשינוי גבולותיה של ירושלים ומסירת שטחים מתוכה לגורם זר יידרש רוב מיוחד של 61 חברי כנסת.

מצא האשים את הממשלה שבצעדיה האחרונים היא מובילה לחלוקת ירושלים. שר החוץ, דוד לוי, קרא לתמוך בחוק באומרו כי כך ידע העולם כי ישראל מאוחדת מאחורי ירושלים.

הצעת חוק נוספת שאושרה היא הצעתו של חבר הכנסת ישראל כ"ץ מהליכוד המבקשת לקבוע כי גם להחלטה על זכות שיבה של פליטי 1948 דרוש רוב מיוחד של 61 חברי כנסת .החוק עברעבר בתמיכתם של 66 חברי כנסת, בהם רבים מחברי הקואליציה שנהנו מחופש הצבעה גם בהצבעה זו. 22 התנגדו, המפלגות הערביות, מר"צ ושני חברי כנסת מישראל אחת, יעל דיין ויוסי כץ. חבר כנסת אחד נמנע.

שתי ההצעות גורמות למבוכה בישראל אחת משום שהן עומדות במרכז הקונצנזוס בחברה הישראלית אך קיים חשש שהן יפגעו בתהליך המדיני.

מול הצעות החוק של הימין יועלו גם הצעות נגדיות של חברי כנסת מן השמאל. מוסי רז ממר"צ מעלה הצעה המאפשרת מסירת שטחים משטח ירושלים לפלסטינים, והצעה של עיסאם מח`ול מחד"ש הניח על שולחן הכנסת הצעת חוק לחלוקת ירושלים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by