בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בזק: לא נתחיל לספק אינטרנט מהיר ללא אישור משרד התקשורת  

בזק: לא נתחיל לספק אינטרנט מהיר ללא אישור משרד התקשורת

 
 
יוני שדמי

למרות החלטת הדירקטוריון להתחיל באספקת אינטרנט מהיר, החברה לא תספק שירות ADSL ללא אישור משרד התקשורת. במקביל, אישר משרד התקשורת לספקי אינטרנט להפעיל אינטרנט מהיר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
דירקטוריון חברת בזק הורה לחברה להתחיל בהפעלת שירות אינטרנט מהיר, כך מדווח היום "מעריב". למרות זאת, החברה צפויה להודיע היום כי לא תפעיל שירותי אינטרנט מהיר ללא שירות משרד התקשורת. במקביל, החליט משרד התקשורת להפקיע מבזק את הבלעדיות שיש לה על מכירת מודמים של אינטרנט מהיר בטכנולוגיית ADSL, ולאפשר לספקי האינטרנט לרכוש את המודמים ישירות מיצרניהם.

דירקטוריון בזק החליט להפעיל את שירות הADSL- לאחר שקיבלה חוות דעת משפטית לפיה אפשר לספק את השירות גם ללא אישורו של משרד התקשורת. עם זאת, לפי פירוש מסויים של החוק בזק הפרה את תנאי הרישיון שלה כשהתחילה לספק את השירות, וכאמור החברה צפויה להודיע כי לא תמרה את הנחיית משרד התקשורת בנושא זה.

במקביל, החליט משרד התקשורת לאפשר לספקי אינטרנט להציע למנוייהם ישירות שירות אינטרנט מהיר, ללא תיווכה של בזק. בכך מקווה מנכ"ל משרד התקשורת, דני רוזן, ליצור תחרות בשוק האינטרנט המהיר ולא לאפשר לבזק ליצור בו מונופול דה-פקטו. יש לציין כי בזק התכוונה לגבות על השימוש בשירות כ100- שקלים בחודש.

מדובר בזק נמסר כי בדיון הדירקטוריון נקבע כי במהלך השבוע הבא, תציג ההנהלה בפני הדירקטוריון המלצותיה באשר להפעלת שירות ADSL לציבור הרחב, כהמשך לניסוי המתבצע בבזק מזה כשנה. כמו כן נמסר כי הידיעות שנגעו להפעלה מיידית של שירות הADSL- היו הדלפות לא רשמיות, וכי נציגי החברה מקיימים מגעים אינטנסיביים עם המשרד, במטרה לגשר על המחלוקות הקיימות בין הצדדים.

לא ברור כיצד יגיבו למהלך חברות הכבלים, שאמורות אף הן לספק אינטרנט מהיר, אך בטכנולוגיה שונה מADSL. אם משרד התקשורת לא ינקוט בצעדים חריגים נגד בזק, אין לפסול על הסף הפעלה חלקית גם של שירות האינטרנט המהיר של הכבלים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by