בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אושר סיוע של 1.65 מיליארד שקל ליישובי קו העימות 

אושר סיוע של 1.65 מיליארד שקל ליישובי קו העימות

 
 
חדשות נענע 

הממשלה אישרה את חבילת הסיוע שתתפרס על פני שלוש שנים. קוצ'יק: הממשלה מעמידה את יישובי קו העימות בראש סדר העדיפויות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הממשלה אישרה היום (רביעי) בבוקר חבילת סיוע בסך 1.65 מיליארד שקל ליישובי קו העימות. חבילת הסיוע תתפרס על פני שלוש שנים והיקפה סוכם אתמול בישיבה בין ראשי משרד ראש הממשלה לבין נציגי קו העימות.

הכספים יגיעו ל-70 ישובים בהם גרים 170 אלף תושבים. מנכ"ל משרד ראש הממשלה, יוסי קוצ`יק, אמר לקול ישראל כי הממשלה העמידה את יישובי קו העימות בראש סדר העדיפויות וכי מטרת הסיוע היא לחזק את הישובים ולעודד אזרחים לעבור לגור בגליל ובקריית שמונה.

פורום יישובי קו העימות ברך על ההחלטה. " אנחנו מרוצים מן הסיכום הזה, ולהערכתי הוא יחזק מבחינה כלכלית וחברתית את היישובים", אמר אתמול (שלישי) יושב ראש פורום יישובי קו העימות, שלמה בוחבוט.

לעומת זאת פורום ישובי הגדר, קבוצת יישובים הסמוכים לגבול שמבדילים עצמם משאר יישובי קו העימות, הודיע כי אינו מרוצה וכי חבילת הסיוע אינה עונה למצוקותיהם של יישוביו.

 

עיקרי חבילת הסיוע


ישובים -
הממשלה תבחן הוספת שבעה יישובים לרשימת יישובי קו העימות. שלושה בגליל וארבעה בגליל המערבי.

תשתיות -
הזרמת 120 מיליון שקלים לבניית תשתיות, ביוב וכבישים. הממשלה שוקלת להתחייב לשאת בהוצאות פיתוח של שכונות בכל יישובי קו העימות הסמוכים לגדק

חינוך -
יונהג יום חינוך ארוך בכל היישובים החל מהגן ועד כיתה י"ב. פרוייקט הכנה לבגרות יינתן לכל תלמידי התיכונים. כל מוסדות החינוך יעברו שיפוץ ותחזוקה.

בריאות -
בתי החולים בצפת ונהריה יזכו בתקציב מיוחד נוסף. דרך גישה מיוחדת תיבנה עבור בית החולים בצפת מחוץ לטווח טילי הקטיושות. כל תחנות מד"א בקו העימות יקבלו בתקופה הקרובה אמבולנסים ממוגנים מירי ורסיסים.

חקלאות -
יועבר תקציב מיוחד שיביא להגדלת מכסות הביצים והגידולים החקלאיים השונים ביישובי קו העימות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by