בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
70 אחוז מהפריצות לרשתות מחשבים נעשות מתוך הארגון 

70 אחוז מהפריצות לרשתות מחשבים נעשות מתוך הארגון

 
 
חדשות ביזנס פורטל

מנהל אבטחה בצ'ק פוינט מזהיר כי ישנה הקפדה מועטה על התגוננות מפני פריצות מתוך הארגון לעומת התגוננות מפני האקרים המנסים לחדור מבחוץ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בכינוס בינלאומי שעסק באבטחת מחשבים שנערך בסינגפור אזהיר אנטוני לים, המנהל האזורי לאבטחה באינטרנט בחברת צ`קפוינט, כי הסיכון העיקרי לחברות ועסקים הוא פנימי ולאו דווקא חיצוני. "70 אחוז מהפריצות לרשתות המחשבים נעשות מתוך הארגון, בין אם הן מכוונות, מקריות, או היתוליות``, הוא אמר. מדובר באנשים בעלי אישורי גישה שונים למחשבי הארגון, שאינם האקרים, אשר מחפשים מידע רגיש, הסביר לים.

בראיון לרויטרס אמר לים, כי קשה לאמוד את עלות הנזק שנגרם מפריצות פנימיות למערכת מאחר ואין כמעט תיעוד בנושא. "אם מתקיף אותך האקר מקצוען אתה קורבן ומניות החברה לא ירדו. אך אם מערכת המחשבים נפגעת כתוצאה מאחד העובדים שרחרח יותר מדי, זה מביך ויכול לגרום לנזק של מיליונים".

בגלל מעשים כדוגמת וירוס האהבה, אשר גרם לנזקים הנאמדים ב-7 מיליארד דולר ברחבי העולם, רוב המשאבים והמאמצים מופנים נגד פגיעות מבחוץ, בזמן שתשומת לב מועטה בלבד מופנה לאבטחה פנים מערכתית, הוסיף לים.

כמו כן, ישנה הקפדה מועטה בלבד בנושא האבטחה בחברות וארגונים. יש לחנך את המשתמשים על הסיכונים שמתרבים והופכים יצירתיים יותר, סיכם לים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by