בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שלד הדינוזאור הגדול בעולם מוצג במוזיאון בשיקאגו  

שלד הדינוזאור הגדול בעולם מוצג במוזיאון בשיקאגו

 
 
חדשות נענע

השלד, בן 65 מיליון שנה, נרכש על ידי המוזיאון במכירה פומבית תמורת למעלה משמונה מיליון דולר. "דיסני" עזרו במימון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שלד הדינוזאור הגדול והשלם ביותר, בן 65 מיליון שנה, יוצג מהיום (רביעי) לקהל הרחב במוזיאון הטבע "פילד" בשיקאגו. אירוע ההשקה ייחגג, כצפוי, באופן הוליוודי נוצץ.

שלד הדינוזאור (שהמדענים עדיין מתקשים לקבוע אם היה זכר או נקבה) מכונה "סו", על שם סו הנדריקסון, החוקרת שמצאה אותו ב1990- באזור דרום דקוטה. מכיוון שהגולגלת של סו לבדה שוקלת למעלה מטון, היא תוצג בנפרד מהשלד.

המוזיאון רכש את השלד במכירה פומבית, תמורת 8.36 מיליון דולר. המכירה של "סו" התעכבה במשך שנים ארוכות בשל מאבק משפטי שהסתיים בשליחתו של שותפה של הנדריקסון לכלא. המוזיאון הצליח לגייס את הסכום האסטרונומי בעזרתם של הקונצרנים "דיסני" ו"מקדונלד`ס".

הרכישה של "סו", והמעורבות של חברות בידור כמו "דיסני" בהצגתה במוזיאון, מעידה על האופן שבו מוזיאונים מנסים להתמודד עם תעשיית הקולנוע והטלוויזיה, ולמשוך אליהם כמה שיותר קהל. עם זאת, לא ויתרו ב"פילד" על ההסברים המדעיים שקשורים ב"סו" ובדינוזאורים בכלל.

"מוזיאונים התחילו להיות נגישים יותר לקהל הרחב כבר לפני עשרים שנה", אומר אדוארד אייבל ג`וניור, נשיא התאחדות המוזיאונים בארצות הברית. "הם עברו מתפיסה של תצוגה סטטית ומאובקת לתפיסה יותר בידורית".

הגישה החדשה הביאה לעלייה חדה בפופולאריות של המוזיאונים. במהלך עשר השנים האחרונות נרשם גידול של כחמישים אחוז במספר המבקרים במוזיאונים בארצות הברית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by