בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שני גזענים לבנים נעצרו בחשד לרצח נערות שחורות לפני 37 שנים 

שני גזענים לבנים נעצרו בחשד לרצח נערות שחורות לפני 37 שנים

 
 
חדשות נענע 

השניים מואשמים כי פצצה שהטמינו בבניין כנסייה בארה"ב ב-1963 גרם למותן של ארבע נערות שחורות. הפיצוץ העיר את התנועה לזכויות האזרח בשנות ה-60 והפך את מרטין לותר קינג למנהיג תנועת השחורים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שני חברים בארגון הגזעני קו.קלוקס.קלאן הואשמו ברצח שאירע לפני 37 שנים, בשנת 1963. הם מואשמים בפיצוץ כנסייה בעיר בירמינגהם שבמדינת אלאבמה, פיצוץ שבו נהרגו ארבע בחורות שחורות ואשר הצית את התנועה לזכויות האדם בארה"ב בשנות ה60-. תומס בלנטון ג`וניור ובובי צ`רי נעצרו על ידי האפ.בי.איי. האמריקני והואשמו בשמונה סעיפי רצח שונים, כך מסר פרקליט המדינה האמריקני, דאג ג`ונס, במסיבת עיתונאים מיוחדת.

"לא תהיה בעיה לשפוט אותם על הרצח למרות שהוא התרחש לפני כמעט 40 שנה" אמר ג`ונס. השניים הסגירו את עצמם למשטרה אתמול (רביעי) והם עצורים ללא אפשרות לשחרור בערבות בכלא המקומי של בירמינגהם. השניים כבר נחשדו בעבר בפיצוץ הכנסייה אולם במשך השנים הם הכחישו בעקשנות כל קשר לפרשה.

השניים, שהיו במשך שנים רבות חברים בארגון הגזעני הלבן קו.קלוקס.קלאן (ק.ק.ק), חשודים כי הם היו אלה שהטמינו את הפצצה בבניין הכנסייה של העיר בירמינגהם, ב15- בספטמבר 1963. הפיצוץ העז שהחריד את הכנסייה השלווה, הרס את הקיר החיצוני והרג ארבע נערות שחורות שהתפללו באותה עת בכנסייה, אחת בת 11 ושלוש נערות בנות 14.

הפיצוץ זעזע את האומה האמריקנית ודחף לבנים מתונים רבים לתמוך בכומר השחור מרטין לותר קינג שהוביל את התנועה להשוואת זכויותיהם של שחורים ללבנים במדינות דרום ארצות הברית. למרות שחקירת ה-FBI לא הובילה בזמנו למעצרים אך כבר אז הופנה החשד לעבר בלנטון וצ`רי ולעבר תנועת ה-ק.ק.ק. שהובילה מסע טרור נגד פעילים לזכויות אדם.

המעצרים האחרונים הם חלק מגל מתגבר של מעצרים נגד גזענים לבנים אשר ביצעו מה שקרוי בארה"ב "פשעי שנאה" ואשר לא הובאו לדין עד היום בשל העלמת עין של רשויות החוק במדינות הדרום.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by