בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סיירה לאון: נלכד מנהיג המורדים 

סיירה לאון: נלכד מנהיג המורדים

 
 
חדשות נענע 

כוחות הממשלה של סיירה לאון לכדו אתמול את מנהיג המורדים פודיי סנקו. ברחובות הבירה פרצו חגיגות שמחה. שוחררו עוד חיילי או"ם שבויים אולם עתידם לא ברור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מנהיג ארגון המורדים "החזית המהפכנית המאוחדת" (RUF) בסיירה לאון, פודיי סנקו, נלכד אמש (שלישי) לאחר קרב יריות קצר ליד ביתו. עוברי אורח שהבחינו בסנקו סמוך לביתו הזעיקו כוחות צבא התומכים בממשלה ואלו פתחו באש לעבר שומרי ראשו של סנקו. מהירי נפצע סנקו ברגלו ולאחר תפיסתו הוא הופשט מבגדיו ונלקח למקום לא-ידוע.

תפיסתו של מנהיג המורדים הביאה לפרץ של שמחה בעיר הבירה של סיירה לאון, פריטאון, שם יצאו תושבים לרקוד ברחובות ודרשו כי סנקו יוצא להורג. הדרישה באה בעקבות המוניטין הידוע לשמצה של סנקו ושל ארגונו כמי שמגייסים ילדים לארגון המחתרת באמצעות סמים ואלימות וקטיעת ידיים ורגליים של אזרחים שסירבו לשתף עימו פעולה.

בסיירה לאון שוררת אי בהירות לגבי גורלם של אנשי האו"ם שנשבו בידי ארגון המחתרת ומקורות בפריטאון אומרים כי תפיסת סנקו "מסבכת את המצב". היום שוחררו עוד 80 חיילי או"ם שהיו שבויים בידי ארגונו של סנקו ובימים הקרובים ניתן יהיה לדעת האם לכידת מנהיג המורדים תביא לסיום הלחימה או שמא רק תחריף את המתיחות באזור.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by