בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עד מתי ימשיכו המשקיעים להשקיע בחברות סטארט-אפ? 

עד מתי ימשיכו המשקיעים להשקיע בחברות סטארט-אפ?

 
 
חדשות נענע 

ברבעון הראשון של השנה, הושקעו יותר מ-17 מיליארד דולר במימון חברות סטארט-אפ אמריקאיות. פי 4 יותר מאשר התקופה המקבילה אשתקד. אך עם המשך ירידות ערך מניות הדוט.קום, וקריסתן של חברות רבות, נראה כי עתיד המשך המימון לוטה בערפל

 
 
 
 
 
 
 
 
 

ירידות קשות בערכן של מניות הדוט.קום, וקריסתן של חברות כגון boo.com מהוות חומר למחשבה בקרב משקיעים רבים.

בינתיים, יזמים בעלי רעיונות חדשניים טרודים במחשבה האם אכן ימשיך לזרום הכסף למימונם.

לעת עתה, הממון קיים בשפע. ברבעון הראשון של השנה, הושקעו יותר מ-17 מיליארד דולר במימון חברות סטארט-אפ אמריקאיות. פי 4 יותר מאשר התקופה המקבילה אשתקד.

אך עם המשך ירידות ערך מניות הטכנולוגיה, נראה כי עתיד המשך המימון לוטה בערפל.

פיטר בראדשאו, אנליסט מבנק מריל-לינץ`, המומחה לתחום האינטרנט מנבא כי 75 אחוז מחברות הדוט.קום האירופאיות יעלמו בשנים הקרובות, אם בשל מיזוג, ואם בשל כישלון.

כשלונו של אתר האופנה המסחרי boo.com אימת את חששותיהם של אנליסטים רבים, הטוענים כי הכסף עדיין מצוי בשפע, אך המשקיעים מתחילים להסס.

אחת הבעיות היא שישנם פשוט יותר מדי אתרי קמעונעות ברשת, עם רעיונות דומים. "הצרכנים פשוט מבולבלים ממגוון האפשרויות העצום, מכמות האתרים המסחריים המתחרים על תשומת-ליבם", טוען אחד האנליסטים.

במסגרת התחרות על כיסם של הצרכנים, אתרים מסחריים רבים מוכרים מוצרים במחירי הפסד, דבר הגורם למשקיעים להמשיך ולהפסיד את כספם, ולחברות חדשות: להיפגע.

מרשת הבי.בי.סי נמסר כי אנליסטים אחרים טוענים שמשקיעים רבים פשוט אינם משקיעים בחכמה: "הם זורקים את כספם על כל צירוף מילים המתחיל באות e, ללא כל קשר לאיכותה של התכנית העסקית", אומר מרק סימון, אנליסט אינטרנט בריטי.

מכל מקום, ההערכה היא כי הכסף ימשיך לזרום, אך המשקיעים, מצידם, יהפכו להיות בררנים יותר. כמו בכל תהליך ברירה טבעית, גם בתהליך זה רק הטובים באמת ישרדו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by