בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בריטניה: צועדים לקראת שוויון זכויות על פי חוק 

בריטניה: צועדים לקראת שוויון זכויות על פי חוק

 
 
חדשות  נענע

הוועדה הציבורית לבחינת החוק בנוגע לעבירות מין סיימה את עבודתה. בבריטניה מצפים לרפורמה מקיפה שתתקן עוולות של מאות שנים בכל הנוגע לשוויון זכויות בין נשים לגברים ובין הומואים לסטרייטים 
 
 
 
 
 
 
 
 
הוועדה הציבורית בבריטניה, שמונתה בינואר 99 לבחון מחדש את החוקים בנושע עבירות מין, סיימה את עבודתה והיא עומדת להעביר את המלצותיה לשרי הקבינט, שיחלו לדון בדרכים ליישום המלצותיה, מה שמכונה בבריטניה רפורמת החוק הגדולה.

על פי הדיווחים מדובר בשינוי המהותי ביותר בספר החוקים הבריטי במאה השנים האחרונות. שר הפנים, ג`ק סטאוו, אומר כי הגיע הזמו לביטול האפליה בחוק על רקע נטייה מינית, וכי ביטול האפליה משמעו יותר מאשר השוואת גיל ההסמכה למגע מיני, שכרגע נידון בפרלמנט הבריטי. הוא הוסיף ואמר כי הוא מקווה ליישום מערך חוקים שיתאים לסטנדרטים של הוועידה האירופית לזכויות האדם.

חבר הפרלמנט איוון האריס מהמפלגה הליברל-דמוקרטית, התומך במאבק ההומואים בבריטניה לרפורמה מקיפה בחוק, אומר כי "השינויים הצפויים יוציאו, סוף סוף, את חוקי עבירות המין שלנו מהמאה ה- 19, אם כי לא יכניסו אותנו עדיין למאה ה- 21".

מסקנות הוועדה יפורסמו במלואן בחודש יולי, אולם השרים מתכוננים כבר עתה למתקפת אופוזיציה עזה, לאור התגובות למהלך שיזמה הממשלה לאחרונה, לשינוי גיל ההסכמה לקיום יחסי מין בין בני זוג מאותו המין ולהורידו מ- 18, כיום, ל- 16 באנגליה ווולש, ו- 17 בצפון אירלנד, כנהוג לגבי כיום יחסי מין הטרוסקסואליים.

בספר החוקים הבריטי קיימים מספר לא מבוטל של חוקים ארכאיים, חלקם בני מאתיים שנה ויותר, שמובילים לאפליה בין נשים וגברים, כמו גם בין גייז לסטרייטים. כך, למשל, קובע אחד החוקים כי העונש על שני גברים שמתנשקים בפומבי הוא חמש שנות מאסר. על פי חוקים אחרים ניתן להאשים רק גברים בהתערטלות בפומבי או בסרסרות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by