בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
צה"ל סגר לכניסת ישראלים את שטחי הגדה הנמצאים בשליטה פלסטינית 

צה"ל סגר לכניסת ישראלים את שטחי הגדה הנמצאים בשליטה פלסטינית

 
 
חדשות נענע 

זאת בעקבות פציעתה של הילדה בת השנתיים מזריקת בקבוק תבערה על רכב בו נסעה הלילה ביריחו. וגם בגבול הצפון לא שקט לאחר שהחיזבאללה ירה הבוקר לעבר מוצב צה"ל למרגלות החרמון

 
 
 
 
 
 
 
 
 

בשטחים נערכים להמשך המהומות גם בימים הקרובים. מועדון האסיר הפלסטיני מתכוון להמשיך השבוע בהפגנות ובפעולות המחאה במתכונת זהה לשבוע שעבר. הבוקר סגר צה"ל לכניסת ישראלים ותיירים את כל השטחים בגדה הנמצאים בשליטה מלאה של הרשות הפלסטינית, זאת בעקבות פציעתה הקשה של פעוטה בת שנתיים הלילה מפגיעת בקבוק תבערה במכונית, שבה נסעה עם אימה ודודתה, סמוך ליריחו.

הפעוטה מאושפזת כעת במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים "הדסה עין כרם" בירושלים. אימה ודודתה נפצעו קל עד בינוני, והן סובלות בעיקר מכוויות. בהודעה שפרסם דובר צה"ל על הפגיעה באזרחים ישראליים נאמר כי "אנו קוראים לפעול כנגד האלימות נגד כוחות צה"ל ואזרחים ישראליים".

הלילה החליט הקבינט המדיני בטחוני להקפיא את העברת הכפרים אבו-דיס, עזרייה וסוואחרה לשליטה בטחונית של הרשות, עד שהפלסטינים ידאגו להרגעת המהומות בשטחים. השר חיים רמון אמר הבוקר בראיון לגלי צה"ל שישראל עשויה לקבל החלטות קשות עוד יותר אם המהומות יימשכו.

ראש הממשלה אהוד ברק שהיה אמור לצאת אמש בחצות לארה"ב, ביטל את ביקורו השבוע בארה"ב בעקבות המהומות הנמשכות בשטחים והאירועים בלבנון.

ובמקביל למהומות נמשכת גם המתיחות בצפון בעקבות התקפת החיזבאללה הבוקר, לראשונה מזה שנים, שירה אש מרגמות לעבר מוצב הר דב של צה"ל למרגלות החרמון. בהתקפה לא היו נפגעים.

גורמים בישראל העריכו, כי החיזבאללה מבקש לאותת שגם שטח הר-דוב נכבש בעבר מידי לבנון. גורמים בטחוניים מביעים חשש מהידוק הקשרים בין הארגונים הפלסטינים, הפועלים בלבנון לבין חיזבאללה. גורם צבאי בכיר מעריך, שלאחר נסיגת צה"ל מלבנון, יבקש חיזבאללה להמשיך את פעילות הטרור באמצעות הארגונים הפלסטינים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by