בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בצה"ל חוששים: צד"ל קורס  

בצה"ל חוששים: צד"ל קורס

 
 
חדשות נענע 

הרוחות סערו אמש בפיקוד הצפון לאחר נטישתם המפתיעה של חיילי צד"ל את מןצב טייבה שהועבר לידיהם לפני כשבוע. בלילה נעשו מאמצים לעודד את מפקדי צד"ל ולמנוע נטישת מוצבים נוספים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בצה"ל חוששים כי צד"ל קרוב להתפרקות בעקבות נטישתם של חיילי צד"ל את מוצב טייבה שהועבר לידיהם בשבוע שעבר. בפיקוד הצפון שוררת מבוכה קשה בעקבות נטישת המוצב המרוחק כשלושה קילומטר בלבד מהגבול עם ישראל וממשגב עם. בלילה שוחחו קציני פיקוד הצפון עם שדרת הפיקוד הבכירה של צד"ל, מפקדי החטיבות והגדודים, בניסיון לחזק אותם ולמנוע קריסה כללית של צד"ל.

בתחקיר ראשוני שנערך נימקו אנשי צד"ל את נטישת המוצב בכך שחייליו לא רצו לפגוע באזרחים תושבי הכפר ולבן לא פתחו באש. תחקיר של צה"ל מאשים את חיילי הגדוד הפיני של יוניפי"ל, שהיו אמורים למנוע את מעבר שיירת האזרחים ובתוכם אנשי חיזבאללה שחלפה על פני מחסומי האו"ם בדרכה למוצב.

צד"ל נטש בשבוע שעבר גם את מוצב קנטרה הסמוך למוצב טייבה ולמעשה איבד את שליטתו בארבעה כפרים שיעים בגזרה. בעקבות הידיעות על נטישת צד"ל שבו לכפרים אלה מאות שיעים מצפון לבנון ובצה"ל חוששים כי הכפרים השיעים עלולים להפוך לבעיה ביטחונית חמורה בתקופת הנסיגה ולאחריה, בשל השפעתו של החיזבאללה.

גל העריקות של חיילי צד"ל נמשך, רוב העורקים הם חיילים שיעים. החיזבאללה הודיע שבסוף השבוע האחרון ערקו מצד"ל 45 חיילים, לפי נתוני צה"ל מדובר ב-19 בלבד. עם זאת יש קצינים בצה"ל שמעריכים כי הגדוד השיעי של צד"ל שנטש את המוצב התפרק מסיבות של סכסוכים עדתיים ומריבות בין משפחות וכי התפרקותו לא תשפיע על גדודים אחרים של צד"ל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by