בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בג"ץ: נשים יכולות להתפלל בכותל עם טלית בקול רם  

בג"ץ: נשים יכולות להתפלל בכותל עם טלית בקול רם

 
 
חדשות נענע 

פסק דין תקדימי של בג"ץ מאפשר לנשים רפורמיות וקונסרבטיביות להתפלל בכותל המערבי לפי מנהגיהן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשים יוכלו להתפלל ברחבת הכותל המערבי בקול רם, כשהן עטופות בטליתות, כך קבע היום (שני) בבוקר בג"ץ בפסק דין תקדימי. שלושת השופטים קיבלו פה אחד את עתירת הנשים הרפורמיות והקונסרבטיביות שביקשו להתפלל בעזרת הנשים בקול רם.

בג"ץ הורה לממשלה לקבוע בתוך חצי שנה הסדרי תפילה מיוחדים, שיאפשרו לנשות הכותל להתפלל בלי לפגוע ברגשות המתפללים האחרים.

שר הדתות, יצחק כהן, אמר לקול ישראל, כי הוא יערער על ההחלטה ויבקש דיון בהרכב מורחב וכי ש"ס תפעל להעלאת הצעת חוק שתבטל את ההחלטה. "בג"ץ חדר לקודש הקודשים, המצב בלתי נסבל", אמר כהן.

בעקבות החלטת בג"ץ תזרז ש"ס את חקיקת החוק לשמירת הקדושה בכותל המערבי. בהצעה מבקשים אנשי ש"ס לקבוע בין היתר כי אסור להכנס לרחבת הכותל בגילוי ראש, בתלבושת שאינה הולמת וכי חובה להתפלל ברחבה על פי כללי התפילה הנהוגים במקום. בהצעה נקבע עוד כי העובר על החוק דינו מאסר של חצי שנה או קנס של עשרת אלפיס שקלים.

היועץ המשפטי לממשלה הודיע הערב, כי ישקול את האפשרות להגיש בקשה לקיים דיון נוסף בנוגע להחלטת בג"ץ שניתנה מוקדם יותר היום לפיה יותר לנשים לקיים תפילה ציבורית מיוחדת ברחבת הכותל, תוך התעטפות בטליתות. היועץ המשפטי אומר בעקבות ההחלטה כי ישקול את האפשרות להגיש בקשה לקיים דיון נוסף בפסק הדין בהרכב מורחב של שופטי בג"ץ.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by