בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
יום ראשון עמוס בעבודה לאסטרונאוטים של אטלנטיס 

יום ראשון עמוס בעבודה לאסטרונאוטים של אטלנטיס

 
 
חדשות נענע 

מעבורת החלל אטלנטיס עגנה בתחנת החלל הבינלאומית ומייד החלו האסטרונאוטים שלה לעמול על תיקון התחנה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האסטרונאוטים של מעבורת החלל אטלנטיס התחילו לעבוד היום (שני) אחרי שעגנו לתחנת החלל הבינלאומית (ISS). מספר שעות אחרי העגינה אתמול (ראשון) יצאו האסטרונאוטים ג`פרי וויליאמס וג`יימס ווס בחליפות החלל שלהם והתחילו בעבודות התיקונים בתחנת החלל.

המשימה הראשונה שלהם הייתה לחזק מנוף שהותקן בתחנה באביב שעבר על ידי צמד אחר של אסטרונאוטים. המנוף למעשה לא הותקן טוב מלכתכילה לתושבת, דבר שאפשר לו להתנענע קדימה ואחורה. בתוך דקות ספורות תיקנו וויליאמס וווס את התקלה.

התקלה השנייה שהשניים תיקנו התקנת מנוף רוסי והחלפת אנטנה פגומה. המנופים ישמשו בעתיד להעברת חפצים גדולים מסביב לתחנת החלל, שנאס"א מקווה שתגיע לאורך של מגרש פוטבול ותשקול יותר מ-450 טון.

בערב עתיד צוות האטלנטיס להיכנס לתוך התחנה ולהתחיל בעבודות בפנים, המשימה החשובה ביותר תהיה להחליף ארבע משש הסוללות הסולריות שהתקלקלו.

התחנה לא תאוכלס באנשים לפני חודש נובמבר, באיחור של שנתיים וחצי. האיחור נובע מחסרונו הבולט של יחידת השירות הרוסית שעתידה לשמש כיחידת מגורים זמנית עד שתוחלף ביחידה מפוארת ממנה ב-2005. עד להשלמת בניית התחנה ידרשו עוד כ-45 גיחות של אסטרונאוטים לחלל הפתוח.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by