בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ברק לצה"ל: תהיו מוכנים לצאת מלבנון כבר מה-1 ביוני 

ברק לצה"ל: תהיו מוכנים לצאת מלבנון כבר מה-1 ביוני

 
 
חדשות נענע 

ראש הממשלה הורה לצבא להיות מוכן לנסיגה מדרום לבנון כבר מה-1 ביוני, חמישה שבועות מוקדם יותר מהמועד המקורי שיועד לנסיגה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קצין בכיר בצה"ל אומר כי ראש הממשלה, אהוד ברק, הורה לצבא להיות מוכן ליציאה מדרום לבנון מהאחד ביוני, חמישה שבועות מוקדם יותר מהתאריך המקורי של השבעה ביולי שיועד לנסיגת צה"ל.

"הרמטכ"ל אמנם הורה לצבא להיות מוכן ליציאה מה-1 ביוני", אמר קצין הבכיר, שביקש להישאר בעילום שם, לסוכנות הידיעות רויטרס, "אולם חשוב להדגיש כי אין זה אומר שצה"ל יהיה בחוץ תוך ימים אלא שההיערכות מחדש תהיה בין ה-1 ביוני ל-7 ביולי כפי שהורה ראש הממשלה".

בסיור שערך ראש הממשלה היום (שני) בצפון הארץ חזר ברק ואמר כי ישראל לא תסבול התקפות על ישובי הצפון או על חיילי צה"ל המוצבים בגבול ישראל-לבנון לאחר השלמת ההיערכות מחדש. "התגובה תהיה מאוד כואבת ולאו דווקא בכפרי דרום לבנון", אמר ברק, "אני לא ממליץ לאף אחד באזור לנסות את התגובה של ישראל".

סגן שר הביטחון, ח"כ אפרים סנה, אומר כי יש למנוע את חזרת אנשי החיזבאללה לכפרים בדרום לבנון. "אם יחזרו אנשי החיזבאללה לכפרים בדרום לבנון, תחזור גם המציאות של שנות ה-70 בלבנון", הזהיר סנה. אזהרתו של סנה באה בעקבות חזרתם של אנשי החיזבאללה לכפר חולה המרוחק רק כשני קילומטר מגבול ישראל. לדברי סנה, חזרתם של אנשי חיזבאללה תוביל בהכרח להסלמה וחזרה על מבצעים צבאיים כמו מבצע ליטני בשנת 1978 או מלחמת לבנון בשנת 1982. "זו הסיבה שאסור לתת להם לחזור לכפרים", הסביר סנה.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by