בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דרום לבנון: צד"ל מתפרק ותושבי הצפון במקלטים 

דרום לבנון: צד"ל מתפרק ותושבי הצפון במקלטים

 
 
חדשות נענע

רצועת הביטחון קורסת, בצה"ל מתלבטים מה לעשות הלאה, תושבי הצפון עדיין במקלטים בשל מותם של שני לבנונים והחיזבאללה ממשיך להשתלט על השטח

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תושבי הצפון עדיין שוהים במקלטים בעקבות הודעתו של צה"ל כי בהתקפת מטוסי חיל האויר על מוצבי צד"ל שננטשו, נהרגו שני אזרחים לבנונים ונפצעו שבעה אחרים.

בצבא חוששים ממטח טילי קטיושות לעבר ישובי הצפון, זאת לאור נסיון העבר שבו פגיעה בתושבים לבנונים הובילה לתגובה חריפה של החיזבאללה.

לפני מספר שעות נערך דיון דחוף של המטה הכללי של צה"ל יחד עם ראש הממשלה ושר הביטחון אהוד ברק, בנסיון לגבש הערכת מצב עדכנית בעקבות התמוטטות הגיזרה המרכזית בדרום לבנון.

ההתמוטטות החלה בשעות הבוקר, כאשר מאות תושבי כפרים באזור הגיזרה המרכזית, בראשם לוחמי חיזבאללה, החלו לשוב לבתיהם. חיילי גדוד 70 של צד"ל, גדוד שמרבית חייליו הם שיעים שלהם קרובי משפחה בחיזבאללה, החלו נוטשים בהמוניהם את מוצבי צה"ל שנמסרו לחיילי צד"ל לפני מספר ימים בלבד.

נטישת המוצבים אילצה את צה"ל להפציץ את המוצבים שהוא עצמו בנה בעלות של עשרות מיליוני דולרים. זאת כדי למנוע את נפילתם של תותחים כבדים בידי לוחמי החיזבאללה, תותחים שהושארו מאחור בידי לוחמי צד"ל.

בהתקפה זו נהרגו שני אזרחים לבנונים ונפצעו שבעה, מה שהוביל את צה"ל לא לקחת סיכונים ולהורות לתושבי הצפון לרדת למקלטים מחשש להתקפת קטיושות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by