בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
למרות התחזיות: הרשת אינה מגבירה את המעורבות הפוליטית 

למרות התחזיות: הרשת אינה מגבירה את המעורבות הפוליטית

 
 
חדשות נענע 


"ככל שהאינטרנט נעשה דומה ל'עולם האמיתי', כך יורדת גם בו מידת ההתעניינות בפוליטיקה" אומר מומחה למדע המדינה שהשתתף בכנס שנערך בנושא. נראה כי אמצעי התקשורת ה"מסורתיים" ימשיכו, לפחות בעתיד הקרוב, להוות את הכלי העיקרי לאספקת מידע פוליטי לקראת בחירות

 
 
 
 
 
 
 
 
 

למרות שכחצי מן הבוחרים הפוטנציאליים בארה"ב מחוברים לאינטרנט, חוקרי דעת קהל רבים מסכימים כי לא צפויה עליה ברמת ההשתתפות הפוליטית בשנת הבחירות הנוכחית בזכות הרשת.

בכנס איגוד חוקרי דעת הקהל שנערך בפורטלנד, ארה"ב, סיכמו המשתתפים כי תרומתו היחידה של האינטרנט בבחירות הקרובות יסתכם ככלי לגיוס כספים בלבד.

מעיתון USA Today נמסר כי מאז הבחירות האחרונות, ב-1996, הוכפל מספר המשתמשים באינטרנט. בבחינה סטטיסטית, עיקר הגידול הוא בקרב בעלי השכלה נמוכה, הכנסה ממוצעת ומטה, ונשים.

למרות הפוטנציאל העצום שיכולה להציע הרשת בנושאים פוליטיים, מצאו סקרים רבים כי רוב הגולשים כלל אינם מעוניינים במידע מסוג זה.

"ככל שהאינטרנט נעשה דומה ל`עולם האמיתי`, כך יורדת גם בו מידת ההתעניינות בפוליטיקה", אומר מייקל מרגוליס, איש מדע המדינה מאוניברסיטת סינסינטי.

היתרון היחיד של הרשת בנושא זה הוא, כאמור, יכולתה לשמש ככלי בידי המועמדים: גיוס כספים מהיר ויעיל, ארגון תומכים ואיתור תומכים חדשים.

נראה כי אמצעי התקשורת ה"מסורתיים" ימשיכו, לפחות בשלב זה, להוות את הכלי העיקרי לאספקת מידע פוליטי לקראת הבחירות: לפי סקר שנערך לקראת הכנס בפורטלנד, נמצא כי 81 אחוז סבורים כי הכלי העיקרי להעברת חדשות ממסעות הבחירות הם עדיין הטלוויזיה והרדיו ולאו דווקא האינטרנט.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by