בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נמשכת הנסיגה- תושבי הצפון חוזרים למקלטים 

נמשכת הנסיגה- תושבי הצפון חוזרים למקלטים

 
 
חדשות נענע 

הלילה עזבו כוחות צה"ל את מוצב בינת ג'בל, השני בגודלו בדרום לבנון. גורמים מדיניים מעריכים הבוקר כי הנסיגה תסתיים בתוך ימים ספורים. חיל האויר תקף הבוקר את מוצב 'ברוש' ומטרות נוספות באיזור 'זלאיה'

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נסיגת צה"ל מדרום לבנון נמשכת והבוקר מעריכים גורמים מדיניים כי היא תסתיים בתוך ימים אחרים. הלילה, שלישי, בשעה אחת וחצי לפנות בוקר עזבו חיילי צה"ל את מוצב בינת ג`בל, המוצב הגדול ביותר בגיזרה המערבית בדרום לבנון והשני בגודלו בדרום לבנון.

מהודעת צה"ל נמסר כי צה"ל עזב את המוצב באופן מסודר וכי כעת מתכוננים לפריסה מחודשת של הכוחות. הנסיגה הסתיימה בתוך שעה מבלי שכוחות החיזבאללה ירו לעבר השיירה.

הקבינט המדיני בטחוני אישר אמש לרמטכ"ל ולשר הביטחון להחליט על מועד ואופי הנסיגה. בראיון לגלי צה"ל אמר הבוקר שר המשפטים, יוסי ביילין, כי היה ברור שאנשי החיזבאללה יעשו הכל כדי שהנסיגה תראה כחוסר ברירה אבל צריך לזכור שהיעד לנסיגה נקבע על ידי ראש הממשלה, אהוד ברק.

גם חיילי המוצב הופתעו מהנסיגה החפוזה אמש, אחד מהם תאר את הרגעים האחרונים במוצב: "בסוף הורדנו במהירות את הדגל ושרנו את התיקוה כדי שתהיה לנו הרגשה טובה שלא יצאנו עם הזנב בין הרגליים".

לפני הצהריים תקף חיל האויר את מוצב `ברוש` ומטרות נוספות באיזור `זלאיה`. איזור הביטחון מתחיל הבוקר להתמוטט לאחר שחיילי צד"ל נוטשים את כל המוצבים בגיזרה המערבית של איזור הביטחון.

בשעה זו חוזרים תושבי קריית שמונה למקלטים מחשש לירי קטיושות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by