בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לוחמי צד"ל נמלטים לישראל 

לוחמי צד"ל נמלטים לישראל

 
 
חדשות נענע 

הלוחמים ובני משפחותיהם שוכנו בחוף אמנון בכינרת, שם הם מקבלים טיפול רפואי. החיזבאללה ממשיכים את ההשתלטות על איזור הביטחון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בעוד לוחמי חיזבאללה ממשיכים היום (שלישי) את ההשתלטות על איזור הביטחון בדרום לבנון, בכניסה לכפרים של מוסלמים שיעים לאחר נטישת כוחות צה"ל - ממשיכים אנשי צד"ל להימלט לישראל.

מסוכנות רויטרס נמסר כי כוחות החיזבאללה כבר השתלטו על הכפרים בית יהון, קונין, עינתה ובינת ג`בל, והניפו בהם את דגלי החיזבאללה. אנשי החיזבאללה עדיין לא פלשו לכפרים הנוצריים אבל תושבי כפרים אלו ממתינים בחרדה לפלישה, ומשפחות שלמות כבר עושות את דרכן אל גבול ישראל בשביל לבקש מקלט.

אמש נטשו חיילי צד"ל את הגיזרה המרכזית ונכנעו ללוחמי החיזבאללה שהשתלטו על האיזור. מגלי צה"ל נמסר שלושה אוטובוסים מלאים בחיילי צבא דרום לבנון ובבני משפחותיהם הגיעו הבוקר לחוף אמנון בכינרת. עשרות הלבנונים מצטרפים לחיילים ולבני המשפחה שכבר שוכנו שם הלילה. במקום כבר נפתחה הבוקר מרפאה, ופקידי משרד הקליטה צפויים להגיע לשם היום כדי להתחיל לקלוט את הפליטים.

בראיון לגלי צה"ל אמר הבוקר נשיא המדינה עזר ויצמן כי ישראל עושה עוול לפחות לחלק מלוחמי צד"ל שישארו בלבנון ויחיו מעתה תחת שליטת לוחמי החיזבאללה. "במידה מסוימת נעשה עוול ללוחמים. אני מקוה שלפחות אלה שנכנסו לארץ מקבלים טיפול נכון". הנשיא אמר עוד כי תמונות לוחמי צד"ל הנמלטים הן מהתמונות הקשות שראה בחייו.

מפקד צד"ל הגנרל אנטואן לאחד מנהל בימים האחרונים שיחות בפריס במטרה להסדיר מקלט מדיני בצרפת לבכירי צד"ל. לאחד עצמו כבר קיבל הבטחה למקלט כזה. גורמים ישראליים אומרים שעד עתה צרפת היתה מסוייגת ממהלך כזה.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by