בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פיג'י: ראש הממשלה עדיין בן ערובה 

פיג'י: ראש הממשלה עדיין בן ערובה

 
 
חדשות נענע 

ראש ממשלת פיג'י מוחזק מזה חמישה ימים כבן ערובה, בתוך הבניין הפרלמנט, על ידי אנשיו של מנהיג ההפיכה יליד האי, המתנגד לראש ממשלה ממוצא ההודי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יריות נשמעו אתמול (שני) מתוך בניין הפרלמנט בעיר הבירה של פיג`י, סובה, שם מוחזקים כבני ערובה ראש ממשלת פיג`י, מהנדרה צ`אודירי, יחד עם פוליטיקאים נוספים, במשך חמשת הימים האחרונים בידי אנשיו החמושים של מנהיג ההפיכה, ג`ורג` ספייט.

מתוך בניין הפרלמנט נשמעו בבירור לפחות ארבע יריות אולם ככל הנראה נורו היריות באוויר ולא גרמו כל נזק. "אנשיו של ספייט חששו שחיילי הממשלה מתקרבים, אז הם ירו באוויר", אמר אחד מאנשי הביטחון של מנהיג ההפיכה. עיתונאים לא הורשו להתקרב לבניין הפרלמנט אך אנשיו של ג`ורג` ספייט הורשו לעבור דרך מחסומי הביטחון.

אירוע היריות בא כשיא לניסיון ההפיכה שהחל לפני חמישה ימים, כאשר ג`ורג` ספייט, פוליטיקאי מקומי, השתלט יחד עם אנשים חמושים על בניין הפרלמנט תוך שהוא לוקח את ראש הממשלה כבן ערובה יחד עם עוד 45 אנשים נוספים.

ניסיון ההפיכה באי השליו השוכן צפונית מזרחית לניו-זילנד ואוסטרליה, בא בעקבות המתח הגואה בין פיג`יאנים ילידי המקום המהווים 51 אחוזים מהאוכלוסיה, לבין האוכלוסיה ההודית המהווה רק 44 אחוזים מהאוכלוסיה אולם מחזיקה את רוב הכוח הכלכלי בידיהם.

הכוח הכלכלי הזה הוא שהצית את אש השנאה בין שני המחנות ושהוביל להשתלטותו של ספייט על בניין הפרלמנט והכרזתו עליו כראש הממשלה החדש במקומו של ראש הממשלה הראשון באי ממוצא הודי שנבחר רק לפני שנה לתפקידו. עד כה שוחררו שלושים מבני הערובה אולם ראש הממשלה עדיין מוחזק כבן ערובה יחד עם עוד 15 נוספים.

עתה מנסים מנהיגי האי הפסיפי להיפגש כדי לפתור את המהומה הפוליטית המשסעת את האי השליו. גם ארגון האו"ם מתכוון לשלוח היום (שלישי) נציג בכיר לפיג`י כדי לבטא את דאגת הארגון מניסיון ההפיכה באי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by