בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ברק: סוף לטרגדיה הלבנונית 

ברק: סוף לטרגדיה הלבנונית

 
 
חדשות נענע 

בראיון לגלי צה"ל סרב ראש הממשלה להודיע מתי תסתיים הנסיגה. ברק הביע את כאבו על מצב לוחמי צד"ל והבטיח כי ישראל לא תפקיר אותם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה אהוד ברק התייחס הבוקר לנסיגת צה"ל מדרום לבנון שהחלה אמש. בראיון לגלי צה"ל סרב ברק להודיע על מועד סיום הנסיגה.

"היום בפעם הראשונה, אחרי שמונה עשרה שנה, אנחנו רוצים לא לסיים רק את השהיה היום במקלטים, אלא לשנות את המצב מיסודו. אנחנו בשלב המכריע של היציאה ועל הגיבורים האמיתיים של המאבק הזה, תושבי הצפון, אנחנו סומכים היום".

ראש הממשלה טען כי לא הופתע מהמהלך של החיזבאללה. לדבריו, צה"ל צפה מראש מספר תסריטים וגם תסריטים חמורים מהתסריט הזה וכי הוא סומך בלב שלם על הרמטכ"ל, מפקד פיקוד הצפון ומפקדי האוגדות.

"אמרתי מראש שלקראת מועד הנסיגה החיזבאללה ינסה להצטייר כמי שדוחף אותנו החוצה. עד כה היציאה שקטה אבל אני לא אתפלא אם נגיע למצב של ירי אבל גם מזה לא ניבהל. ממשלת ישראל מחוייבת לא לרייטינג אלא לאנשים הצעירים שמוכנים לסכן את חייהם כדי להגן על תושבי ישראל ולהוריהם שרוצים שילדיהם יחזרו הביתה בשלום.

"הטרגדיה הזאת הגיעה לסופה. רצועת הביטחון מיצתה את עצמה, ואין לה תפקיד יותר, היא לא סיפקה מעולם הגנה מקטיושות. 4000 קטיושות נחתו בישובי הצפון ו-36 אנשים נהרגו, והחיזבאללה רק התחזק. אין צורך לנוכחותנו שם.

"הגיע הזמן להפסיק לברבר אלא לעשות, ואת זה הממשלה הזאת תעשה. אני לא מציע לשום גורם בלבנון לבחון אותנו. מי שינסה לפגוע בנו ישלם מחיר כבד מאוד ולאו דוקא באיזור הגבול.

"מדינאות תפקידה לא לנחש אלא לזהות מהו הכיוון הנכון ללכת בו וללכת בו קדימה תוך שמירת מקסימום אופציות".

ברק התייחס לנושא לוחמי צד``ל שנוהרים לגבולות ישראל ואמר כי ישראל לא תפקיר אף לוחם צד"ל "הם לא מפסיקים להיות פטריוטים לבנונים וישראל מארחת חלק מהלוחמים בשעתם הקשה. מגיעה להם יד מושטת וכתף חמה".

עוד הוסיף ברק: "החיזבאללה לא מזרז אותנו. ההחלטה שלנו לקבוע מועד נסיגה מראש היא שמאפשרת לנו לצאת ממעגל הקסמים שאפשר לנו את הנסיגה".

על דבריו של יו"ר האופזיציה שרון, כי עדיין מתקיימים מגעים עם סוריה, אמר ברק: "שרון מתלבט בין הגישה האחראית שניסיונו מקנה לו, לבין הדחף שנראה לעתים לא בר שליטה, להיקלע לביקורת פתטית. אני לא עסוק במגעים אינטנסיביים עם סוריה. תפקידה של ההנהגה המדינית לא לעסוק בניחושים אלא לפעול בנחרצות גם כשאין ביטחון מוחלט מה יקרה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by