בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
היום מתחדש משפטם של הנאשמים בפיצוץ מטוס פאן-אם 

היום מתחדש משפטם של הנאשמים בפיצוץ מטוס פאן-אם

 
 
חדשות נענע 

משפטם של שני האזרחים הלובים הנאשמים בהחדרת הפצצה שפוצצה את מטוס פאן אם מעל לוקרבי מתחדש היום לאחר דחיה של כשבועיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משפטם של שני האזרחים הלובים, הנאשמים בפיצוץ מטוס פאן-אם מעל העיר הסקוטית לוקרבי בשנת 1988, מתחדש היום (שלישי) בהולנד. היום צפויים להישמע במשפט העדויות המקצועיות של אנשי הזיהוי הפלילי בנוגע לחומרי הנפץ ששימשו לפיצוץ המטוס.

הרכב השופטים המיוחד חידש את המשפט שהופסק ב11- במאי, לאחר שהתביעה וההגנה הגיעו להסכמה בנוגע לראיות שנמצאו בהריסות מטוס פאן-אם, טיסה שבה מצאו את מותם 259 נוסעי המטוס ועוד 11 מתושבי העיירה הסקוטית. הסכמה זו מאפשרת לתביעה לוותר על עדותם של 230 עדים שהיו אמורים להעיד על השחזור המתסכל של 40,000 חתיכות המטוס שנמצאו מפוזרות בשטח של למעלה מ800- מייל מרובע ולהתכונן לשלב הבא של המשפט.
 
 
משפטם של שני הלובים, עבדל בסט אל-מגרחי ואל-אמין חליפה, החל בשלושה במאי בפני הרכב שופטים סקוטי בבית משפט מיוחד שנבנה בבסיס חיל אויר אמריקני לשעבר בהולנד. הם מכחישים את טענת התביעה כי הם סוכני מודיעין לובים שהשתמשו בכיסוי של עובדי חברת התעופה הלובית באי מלטה כדי להחדיר את הפצצה הקטלנית לתוך מטען המטוס. התביעה טוענת שהם העלו את הפצצה שנשלחה לעיר פרנקפורט בגרמניה ומשם ללונדון, שם הועלתה על טיסת פאן-אם 103 לניו-יורק.

היום צפויים להגיע לבית המשפט קרוביהם של 189 הרוגים אמריקנים מטיסה 103 כדי לעקוב אחר המשפט מקרוב. "אני חשים כי חשוב שנזכיר לבית המשפט כי המשפט הוא על חייהם של 270 אנשים שנהרגו בפעולה של רצח המוני", אמר לכתב רויטרס אחד מקרובי המשפחה שהגיעו להולנד כדי לצפות במשפט.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by