בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
14 מכל מאה זוגות נאלצים להתחתן בחו"ל 

14 מכל מאה זוגות נאלצים להתחתן בחו"ל

 
 
חדשות נענע 

זוגות המעוניינים בנישואים אזרחיים בישראל אינם יכולים לעשות זאת בשל החוק ונאלצים לבזבז אלפי דולרים על נסיעה לחו"ל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הפורום לבחירה חופשית בנישואים קיים אתמול (שני) משמרת מחאה מול בניין הכנסת בירושלים במחאה על העוול הנגרם לזוגות המעוניינים להינשא על פי מצפונם ולא דרך הרבנות הראשית לישראל. על פי החוק במדינת ישראל ושאינו קיים בשום מקום אחר בעולם, זוגות המעוניינים להינשא בנישואים אזרחיים או בנישואים שאת הטקס מנהל רב רפורמי או קונסרבטיבי, אינם יכולים להירשם במשרד הפנים כזוגות נשואים ואינם יכולים להנות מההטבות המגיעות לזוגות נשואים.

הפיתרון היחיד לזוגות כאלה הוא נסיעה לחו"ל, כשהיעד הקרוב ביותר הוא קפריסין. אולם הרצון להתחתן בנישואים אזרחיים מחייב את הזוג הניא להוצאה כספית כבדה, הוצאה שזוגות רבים אינם יכולים לעמוד בה.

התוצאה היא שזוגות רבים המעוניינים להינשא אך אינם יכולים או אינם רוצים להינשא דרך הרבנות הראשית, מוצאים את עצמם קרחים מכאן ומכאן. הם אינם יכולים להינשא בארץ ואינם יכולים להרשות לעצמם להתחתן בחו"ל.

"היהדות מאמינה בבחירה חופשית אבל מדינת ישראל לא", אמרה אחת הנשים בהפגנה, אישה המעוניינת להינשא בנישואים אזרחיים אך ידה אינה משגת את הסכום הגבוה לנסיעה לחו"ל, "זו אפליה שנועדה לקדם אינטרסים פוליטיים אך פוגעת בבני אדם פשוטים כמונו".

על פי סקר שביצע הפורום לבחירה חופשית בנישואים עולה כי 59 אחוזים מהישראלים תומכים בשינוי החקחקה הקיימת. באופן לא מפתיע, 84 אחוזים מהחילוניים תומכים בשינוי לעומת 96 אחוזים מהדתיים המתנגדים לשינוי המצב הקיים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by